Tabletlerde Whatsapp Nasıl Kurulur/Nasıl Kullanılır?

/ 29 Mart 2018 / 10.156 / yorumsuz
Tabletlerde Whatsapp Nasıl Kurulur/Nasıl Kullanılır?

Tabletlerde Whatsapp Nasıl Kurulur/Nasıl Kullanılır?

Ne yazık ki, varsayılan olarak, WhatsApp hala tabletlerle uyumlu değildir, ancak bu konuda çalışmanın yolları vardır. Bazı çözümler, bir APK’nın yüklenmesi gibi karmaşık manevralar içerir, ancak bundan daha basit bir yöntem vardır ve işe yarıyor. İşte bir tablete WhatsApp’ı nasıl kuracağımıza dair kılavuzumuz.

WhatsApp Web: Tabletinizi Whatsapp için ek bir ekran olarak kullanma

Yani akıllı telefonunuzda zaten WhatsApp var ama sadece tabletinizde kullanmak mı istyor sunuz? Eh, bu tablete WhatsApp almak için orada en hızlı ve en kolay çözüm ve Android tabletlerin yanı sıra iPadlerde de çalışır.

2015’in başında WhatsApp, mobil cihazınızdan konuşmaları ve mesajları yansıtan bir web istemcisi olan WhatsApp Web’i başlattı. Bu senkronizasyonu elde etmek için, akıllı telefonunuzun tüm konuşmaların aslında telefonunuzdan geçtiğinden sürekli olarak internete bağlı olması gerekir.

Peki, PC’nizde WhatsApp’ı tabletinizde kullanmaktan nasıl faydalanırsınız? WhatsApp Web’in bir masaüstü istemci olarak tasarlanmasına rağmen, temelde bir web istemcisi olduğu için Android cihazınızın tarayıcısının masaüstü sürümünde kolayca çalışabilir . Tabletinizde gezinirken, önce aşağıdaki bağlantıyı tıklayın:

WhatsApp Web istemcisine ulaşmak için buraya tıklayın

 

 

QR Kodu sadece Android tarayıcınızın masaüstü sürümünde görünür.

Tarayıcınızın masaüstü sürümüne geçtikten sonra, üstte üç noktaya (iPad’de URL’yi aşağıya doğru kaydırarak) dokunup Masaüstü site iste seçeneğini belirledikten sonra tabletinizde bir QR kodu görünecektir.

Artık akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın, sağ üst köşedeki ayarlara ve ardından WhatsApp Web‘e dokunun.
Bu, tabletinizin tarayıcısındaki QR Kodunu taramak için kullanmanız gereken bir QR Kodu tarayıcısını başlatır.
Artık WhatsApp Web’i kullanarak tabletinizde WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.
Buradaki tek uyarı, WhatsApp oturumunun artık telefonunuzun batarya ömrüne ve internet bağlantısına bağlı olmasıdır. Kesilmesi  durumunda, WhatsApp bağlantısı kesilecektir.

WhatsApp uygulamasını tabletinizde bağımsız bir uygulama olarak kullanma

Kolay WhatsApp Web geçici çözümden memnun değil misiniz? Tabletinize WhatsApp uygulamasını kurmanın başka bir yolunu göstereceğiz. Tabletinizde Google Play Store‘a giderseniz, WhatsApp size cihazınızın bu sürümle uyumlu olmadığını söyleyecektir.

İşte bu durumda yapmanız gerekenler:

Öncelikle, WhatsApp APK‘sını güvenilir ve güvenilir bir kaynakla indirin ( APK Mirror, en iyisidir ). APK’yı indirmeden önce, aksi halde kurmayacağınız için , Mimarlık’ın Universal olarak etiketlendiğine dikkat etmeniz gerekir .

Web Whatsapp APK Mirror İndir

APK Mirror’ı kullanırsanız, ters sıralı bir liste sunulur. Bu, en yeni sürümün en üstte olacağı anlamına gelir. Neredeyse günlük güncellemeler var gibi görünüyor, bu yüzden WhatsApp bir hata düzeltme yaptığı zaman, burada en yeni sürümü bulacaksınız.

Uygulamayı APK Mirror aracılığıyla indirdiğinizde, Play Store’dan otomatik güncellemeler almayacaksınız. Bu nedenle, en yeni WhatsApp sürümünü almak için yarı sıklıkta kontrol etmeniz gerekir.

Beta sürümleri tablet uyumlu olma eğilimindedir.
Uygulamayı indirmek için “APK İndir” düğmesini tıklayın.
WhatsApp APK’sını indirdikten sonra, sisteminizin bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemesine izin vermeniz / izin vermeniz gerekir. Zaman zaman, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi etkilemek için kötü amaçlı yazılımlara APK dosyaları enjekte edilir. Bu nedenle, APK’ları yalnızca güvenilir kaynaklardan indirmeniz önemlidir.

Bunun bilinmesi için bilinmeyen kaynaklardan yüklemeye izin vermelisiniz, ancak WhatsApp kurulduğunda, geri dönüp güvenlik ayarını tekrar etkinleştirdiğinizden emin olun.
WhatsApp tabletinize yüklendikten sonra uygulamayı açın.

WhatsApp şart ve koşullarını kabul ettikten sonra, bir hata mesajıyla karşılanacaksınız. Sadece Tamam üzerine dokunun ve sonraki adımları takip edin.

Tabletler desteklenmiyor mu? Endişelenmeyin, bu sadece bir uyarı ve kritik bir hata değil.
Artık cep telefonu numaranızı girmeniz istenecektir. Dürüst olmak gerekirse, erişim hakkına sahip olduğunuz herhangi bir telefon numarasını, hatta bunlardan birine sahipseniz sabit hat numaranızı bile kullanabilirsiniz.

Burada önemli olan tek şey, bu numaradan bir arama veya metin alabilmenizdir. Sabit numaranızı kullanarak sonlanırsanız, WhatsApp’ın otomatik onay metin mesajını gönderemediğine dair bir uyarı alırsınız.

WhatsApp’ın telefon üzerinden aktivasyon kodunu size dikte etmesi için Beni ara seçeneğine dokunun .

Arama veya metin alabileceğiniz herhangi bir numarayı eklemekte çekinmeyin.
WhatsApp, kişilerinizi listelemeye başlayacak – ancak tablette sadece WhatsApp’ı kurmak için kullandığınız numarayla ilişkili olanları gösterecektir.
Buradaki geçici çözüm, akıllı telefon kişilerinizi tabletinizle Google Hesabınız üzerinden senkronize etmektir.
Kişilerinizin farklı bir numara kullandığınız için büyük olasılıkla hesabınızı / numaranızı tanımayacağını unutmayın. Kişilerinizin sizi tanımasını sağlamak en iyisidir, bu yüzden WhatsApp scammer olarak engellenmezsiniz.

Bu yöntemler sizin için işe yarıyor mu? Aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.