TBT ne demek nasıl kullanılır?

/ 4 Mart 2019 / 41 / yorumsuz
TBT ne demek nasıl kullanılır?

Instagram’da kişilerin sosyalleşmesi için çok önemli bir platform olarak bilinir. Çok kısa bir zaman çerçevesinde hızlı gelişim gösteren Instagram’da bugün çok fazla merak edilen TBT nedir bunu konuşacağız. Kişiler yüklemiş oldukları fotoğrafları istedikleri taktirde, binlerce kişiye gösterebilir. Bunun için ise tbt yoluyla kişiler her alanda arama yapılacak olan durum hikayelerinde özellikle ön plana çıkacak ve çok büyük bir kitleye erişim sağlayacak.

TBT Ne demek?

Tbt, kısaltılmış bir kelime olup, genel manada fotoğrafların altına eklenmektedir. Kısa ve basit bir şekilde etiket üzerinde ne yazıyorsa, kullanıcılar o etiketi arama kısmına yazdığında o sonuçları görecektir. Kısacası #İstanbul kelimesini fotoğrafınızın altına yazdığınızda, arama kısmına istanbul yazanlar sizin fotoğrafınızı da görecektir. Özellikle ticari kullanımları tercih eden kişiler, bu özelliği çok fazla kullanmaktadır.

TBT’nin açılımı ise Throw Back Thursday olarak biliniyor. Anlam bakımından her perşembe TBT günü olduğunu ve çok sevilen yada özlem çekilen eski anılarınızı bu etiket altında paylaşma anlamına geliyor.

#TBT nasıl kullanılır?

TBT sadece instagram için gelen bir özellik değil. TBT özelliğini istediğiniz bütün sosyal medya uygulamalarında kullanabilirsiniz. Anlamı ise geçmişse ait olan çekilen bir fotoğraf niteliğindedir. Instagram platformunda tbt sistemini kullanmak isterseniz eğer, herhangi bir gönderinin açıklama kısmına tbt etiketini eklemeniz yeterli olacaktır. Ancak bu işleminde etiket görevi gördüğünden, sizleri keşfet bölümüne taşıyacağını unutmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


İrem Yüngül

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.