Telefon Görüşmelerini Nasıl Kaydedebilirsiniz?

/ 13 Kasım 2018 / 1.278 / yorumsuz
Telefon Görüşmelerini Nasıl Kaydedebilirsiniz?

 

Telefon Görüşmeleri Nasıl Kaydedilir?

 

Bir telefon görüşmesini kaydetmek bazen kullanışlı olabilir. Ne söylendiğine dair tartışmasız bir kayda sahip olmak, hatta bir ses hatırlatıcı olarak tutmak bile, gelecek için güvenli bir kayıt olabilir. Size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Görüşme yaptığınız kişileri bilgilendirmek nezaketli olacaktır. Gerçekten de, eğer üçüncü taraf kaydedildiklerini biliyorsa, bu durum o zaman yararlı bir sonuca sahip olabilir.

Aramalarınızı kaydedebilmenin birkaç yolu vardır. Bazıları sabit hatlarla, bazıları akıllı telefonlarla ve bazılarıy farklı materyallerle birlikte çalışır. Muhtemelen herhangi bir ek donanım veya ücretli hizmet olmaksızın bir başlangıç ​​yapabilirsiniz.

Telefon görüşmeleri nasıl kaydedilir?

 

Basit bir yöntem için, telefonunuzun el bağlantısız bir özelliği varsa, hoparlörü açın ve PC’nizin mikrofonu üzerinden kaydedin. Söylemeye gerek yok, arka plan gürültüsü de kaydedilecek. Windows ‘Ses Kaydedici veya daha gelişmiş ama özgür Audacity kullanın. Audacity pc işletim sistemlerinde işinizi görecektir(macOs, Windows ve Linux).

İlk yönteme benzer bir yaklaşım, ancak arka plan gürültüsü olmaksızın, telefona bağlanan (kablosuz veya mobil olmayan) bir emme toplaması kullanmaktır. Bazı telefonlara çok iyi yapışmıyorlar, ancak birkaç kilodan başlayan fiyatlarla denemeye değer.

NOT : Aşağıdaki görselde ki emme toplayıcı diye tabir ettiğimiz alet Google’da ”Telephone pick-up” yazarak bulabilirsiniz.

Yine, benzer, ancak ilk iki yöntemin dezavantajları olmaksızın, bir sabit telefonun el aleti ve ana birimi arasına bağlanan bir cihaz kullanmaktır.

Ayrıca sabit hatlar için telefon hattına bağlanan bağımsız kayıt cihazlarıdır. Bazıları ses kaydediciler ve mp4 çalarlar olarak da görev yapar. Ayrıca PC’nize kayıt yüklemek için bir USB bağlantısı var.

 

 

Android telefonda aramalar nasıl kaydedilir?

 

Çok sayıda Android uygulaması var ücretsiz olanlardan birini seçin ve indirin. Bu tür uygulamalar otomatik olarak kayıt yapacaktır daha sonra kayıtları oynatmak için uygulamayı kullanın.

Bir kaydı kaydederseniz (konum için seçenekler vardır) daha sonra PC’nize indirebilirsiniz. Varsayılan dosya formatı, WMP’nin oynatılamayacağı, ancak ücretsiz oynatıcıların bulunduğu .AMR’dir. Alternatif olarak WAV seçeneğini seçin, ancak dosyalar çok büyük olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.