Telefon Hafıza Kartını Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

/ 11 Ekim 2018 / 1.028 / yorumsuz
Telefon Hafıza Kartını Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Telefon Hafıza Kartını Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Özellikle akıllı telefon gibi cihazların ortaya çıkmasıyla daha fazla kullanılır hale gelen hafıza kartları, elbette buna uygun çeşitli soruların da doğmasına yol açıyor. Telefon hafıza kartını görmüyor gibi bir şikayette bulunuyorsanız uygulayabileceğiniz belli başlı çözüm yolları mevcut. Bunlardan ilki, tahmin edebileceğiniz üzere telefonunuzu yeniden başlatmanız. Kapatıp açtığınız halde sorun devam ediyorsa diğer çözüm yollarına başvurmayı düşünebilirsiniz.

Hafıza Kartı Tanınmıyor Uyarısı

 

Eğer telefonunuzda hafıza kartı takılı olduğu halde okunamıyor tarzı bir uyarı ile karşılaşıyorsanız cihazınıza virüs bulaşmış olabilir. Bu durumda hafıza kartını biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz. Uygun formatta biçimlendireceğiniz hafıza kartı, bu sayede tüm içerikten arınmış olacak. Bu esnada tüm verinizi kaybedeceğinizi bilmelisiniz.

Benzer durum bilgisayarlarda kullanılabilen flash disk benzeri çevre birimleri için de geçerli olabiliyor. USB belleğinizi bir türlü kullanamıyor ve çeşitli hatalar ile karşılaşıyorsanız belleği biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca güvenle kaldır seçeneği ile flash belleği çıkarıp tekrar takmayı da denemeniz mümkün. Tüm bunlara rağmen sorun düzelmiyor ise sistemsel bir hata olmadığından emin olun. Flash belleği uzun yıllardır kullanıyorsanız teknik bir arıza da yaşıyor olabilirsiniz.

Flash Disk Biçimlendirme

 

Önemli bir verinizi flash disk içerisinde saklamıyorsanız anında biçimlendirme özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun için Windows işletim sistemlerinde yer alan bu bilgisayar sekmesini uğrayarak takılı olan flash diske sağ tıklayarak biçimlendir seçeneğini kullanabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.