Telefon Hafızası Kendi Kendine Doluyor Sorunu Çözümü

/ 9 Ağustos 2018 / 4.275 / yorumsuz
Telefon Hafızası Kendi Kendine Doluyor Sorunu Çözümü

Telefon Hafızası Kendi Kendine Doluyor Sorunu Çözümü

Gün içerisinde elimizden hiç bırakmadığımız akıllı cep telefonları için yaşanan en büyük sorunlardan biride telefon hafızasının sürekli dolması sorunu. Özellikle de cep telefonu ile sürekli fotoğraf ve video çeken kişiler bu sorunu sık sık yaşıyorlar. Bunun yanı sıra bazı cihazlarda telefon hafızasının sürekli kendi kendine dolması sorunu da yaşanabiliyor. Peki, telefon hafızası kendi kendine doluyor sorunu çözümü nedir?

Telefon Hafızası Kendi Kendine Doluyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Özellikle de Android işletim sistemini kullanan cihazların büyük bir bölümünde yaşanan telefon hafızasının kendi kendine sürekli dolması sorunu büyük sıkıntı yaratıyor. Telefona hiç uygulama indirmeden ya da video ve resim çekmeden bu hata iletisinin alması kullanıcıların sıkılmasına neden oluyor. Sorunun çözümü için ise genelde cihazı fabrika ayarlarına döndürmek yeterli oluyor. Ancak telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz durumunda içerisindeki yüklü tüm uygulamaların, videoların, resimlerin ve müziklerin silineceğinden dolayı mutlaka yedeklerini almanız gerekiyor.

Ücretsiz Temizlik Programları İndirebilirsiniz

Yedekleme işlemi ile uğraşmak istemeyen kişilerin kullanabilecekleri bir diğer yöntemde Clean Master programı gibi bu amaçla özel olarak geliştirilen programları kullanmaktır. Android işletim sistemi içerisinde yer alan tüm gereksiz uygulamaları ve yer kaplayan içerikleri silen bu program sayesinde cihazınızda düzenli olarak yer açılır. Yine cihazınıza hafıza kartı takarak ek yer açmak ve elle kullanmadığınız programları düzenli silmekte hafıza sorunu çözümü için kullanabileceğiniz yöntemler arasında yer almaktadır.

En İyi 7 Android RAM Temizleme Programları İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.