Telefona Format Atmadan Önce Yapılacak İşlemler

/ 4 Mart 2019 / 825 / yorumsuz
Telefona Format Atmadan Önce Yapılacak İşlemler

Telefona format atma işlemi, telefonu ilk aldığımız zaman yani fabrika ayarlarına geri çevirme işlemidir. Telefonu fabrika ayarlarına geri çevirme işlemi genellikle telefonda oluşan kasma sorunu için atılır. Siz de telefonunuza format atmak istiyorsanız aşağıda yazılan adımlara dikkat ederek, bazı verilerinizi kaybetmemiş olursunuz.

Telefonu fabrika ayarlarına geri çevirdiğiniz zaman rehberiniz, galeriniz gibi birçok verileriniz de aynı zamanda silinir. Sadece rehber, galeri değil uygulamalarınız da aynı zamanda sıfırlanır.

Telefona Format Atmadan Önce Yapılması Gerekenler

  1. Format atmadan önce ilk olarak yapmanız gereken telefonda bulunan fotoğraf, dosyalarınızın yedeğini alın. Garantiye almak için harici disk, flash bellek gibi depolama alanı kullanarak dosyalarınızı, galerinizi yedekleyebilirsiniz.
  2. Telefon rehberinizin yedeğini mutlaka alın. Fabrika ayarlarına çevirdikten sonra kişileriniz gitmiş olacaktır. Yedekleme işlemi için hafıza kartına ya da bilgisayara kişilerin yedeklemesini yapabilirsiniz.format
  3. Eğer iPhone kullanıyorsanız iCloud üzerinden yedekleme işleminizi yapabilirsiniz.
  4. SIM kartınızda olan kişileri silmemeye dikkat edin. Çünkü SIM kartında bulunan kişiler telefonunuzda kayıtlı olmayabilir.
  5. Format atmadan önce şarjınızın %50’nin altında olmaması lazım, %50’nin üstünde cihazınıza format atma işlemini yapabilirsiniz ve prizde takılı olmamasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
  6. Telefona uygulamalar üzerinden yedekleme yaptığınız zaman, fabrika ayarlarından sonra iCloud üzerinden ya da diğer Google hizmetleri üzerinden yedekleri, bilgileri böylece geri yükleyebilirsiniz.
  7. Telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirirken yukarıda olan maddelere dikkat ettiğiniz zaman bir sorun yaşamazsınız.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.