Kamu Ücretsiz Ağ Bağlantılarını Telefondan Silme

/ 29 Ekim 2017 / 4.395 / yorumsuz
Kamu Ücretsiz Ağ Bağlantılarını Telefondan Silme

Telefondaki Ücretsiz gereksiz Wifi Bağlantı Ağlarını Temizleme

Kamuya açık ağları cihazdan temizlemek

Hotspot noktalarında kullandığınız ücretsiz ağ bağlantıları SSID gibi verilere ulaşabiliyor…

Hotspot noktalarında kullandığınız ücretsiz WLAN bağlantıları SSID gibi verilere ulaşabiliyor ve şifreler cihazınızın hafızasında yer ediniyor

Böylelikle aynı noktalardan tekrar internete bağlanmanız gerektiğinde yeniden şifre girmeniz gerekmiyor. Diğer taraftan bu aynı zamanda bağlantı ayarları nedeniyle güvenliksiz WLAN noktalarından cihazınıza SSID üzerinden sızılması tehlikesini beraberinde getiriyor.

Böylesi saldırılar kolaylıkla basit isimler ve marka adları üzerinden seçilebilen SSID’ler sayesinde gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla ücretsiz WLAN bağlantılarında sörf yaparken, her zaman hacker saldırılarına maruz kalabileceğiniz riskini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu WLAN erişimlerini cihazınızdan kaldırmak için iOS’tan “Settings”e basın ve “WLAN”ı seçin. Daha sonra ok tuşunun yardımıyla ücretsiz WLAN bağlantılarını görüntüleyin ve “Ignore this network”e basın.

Söz konusu işlemi Android işletim sisteminde yapabilmek içinse “Settings”den “Wireless & Networks”ten “WLAN“ı seçin. İlgili ağ bağlantısını bulduktan sonra “Remove” ya da “Forget“e tıklayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.