Telefondan FM Radyo Dinleyin

/ 9 Kasım 2017 / 8.004 / yorumsuz
Telefondan FM Radyo Dinleyin

Akıllı Cep Telefonunda FM Radyo Nasıl Dinlenir?

Arabalarda, ev steryolarında ve bunların benzeri olan radyo sinyali alma özelliğine sahip olan her cihazda FM radyo özelliği sunulurken yazık ki çok sayıda akıllı cep telefonu modelinde bu özellik bulunmuyor. Bunun en önemli nedeni ise alternatif müzik uygulamalarının kullanımının zorunlu hale getirilmesi ve paralı müzik indirme işlemlerinin bir nevi zorunlu hale getirilmesi. Peki, akıllı cep telefonlarından FM radyo nasıl dinlenir?

Radyo Uygulaması İndirebilirsiniz

Cep telefonunuzdan radyo dinleme keyfini yaşamak istiyorsanız cep telefonunuzun uygulamalar dükkanında yer alan FM radyo uygulamalarından birini indirmeyi tercih edebilirsiniz. Bu amaç doğrultusunda hizmet veren çok sayıda uygulama bulunmakta olup bu uygulamaların büyük bir bölümü ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor. Ancak bu uygulamaların tümünün internet üzerinden hizmet vermesi nedeni ile kullanımlarında dikkatli olunması gerekiyor. Özellikle de mobil veri kullanımı üzerinden radyo dinlemek internet kotanızı hızlı bir şekilde tüketeceği için çok sık tercih edilmemesi önerilir.

Android Radyo Uygulaması Yapmak

Pek çok kişi Android radyo internetsiz kullanım için yöntemler aramaktadır. Aslında cep telefonları standart olarak FM radyo sinyalini alacak kapasiteye sahip olarak üretilmektedir ancak cep telefonu üreticileri bu özelliği devre dışı bırakmaktadır. Radyo kartı olmasına rağmen bu kart özelliğinin devre dışı bırakıldığı telefonlarda internet olmadan radyo dinlemeyi mümkün kılan bazı uygulamalar bulunmakta olup öncelikle cep telefonunuzda bir radyo kartı olup olmadığını öğrenmeniz gerekir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular