Telefondan Numara Gönderme İşlemi

/ 2 Temmuz 2020 / 9.914 / yorumsuz
Telefondan Numara Gönderme İşlemi

Bu yazımızda sizlere telefondan numara gönderme işlemini nasıl hızlı gerçekleştireceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Teknoloji hızlı bir şekilde ilerliyor. Daha önceden hayal ettiğimiz teknolojileri artık kullanabiliyoruz. Akıllı cihazlarda yer alan özellikler yapacağımız işlemleri kolaylaştırıyor. Günlük hayatımıza büyük katkı sağlayan telefonlarda görüşmelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Rehberinizde yer alan birinin telefon numarasını başka birine vermeniz gerekebilir. Numara aktarma işlemini nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda bir bilginiz yok ise yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  • İlk olarak kullandığınız cihazda rehberinize girin. Daha sonra göndereceğiniz numarayı açın.
  •  Ardından numaranın üzerine basılı tutun ve ekrana gelen kopyala seçeneğini işaretleyin.
  • Numarayı göndereceğiniz kişiyi SMS’ten açın mesaj kısmına basılı tutun ve yapıştır seçeneğine basın.
  • Numara bu alana gelmiş olacaktır.
  • Gönder tuşuna basarak numarayı karşı tarafa iletmiş olursunuz.

Ayrıca WhatsApp uygulaması kullanıyorsanız hızlı bir şekilde numara gönderme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. WhatsApp uygulaması üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek için ise numarayı göndereceğiniz kişinin mesaj alanına basın. iPhone kullanıcısıysanız sol kısımda yer alan artı işaretine basın. Bu alanda Kişi seçeneğini seçin ve numarasını göndereceğiniz kişinin adını bulup, gönder tuşuna basarak karşı tarafa numarayı iletmiş olursunuz. Android kullanıcıları ise aynı şekilde WhatsApp üzerinden mesaj alanına gelip ataç işaretine basıp, rehber seçeneğine tıklamalıdır. Rehber üzerinden numarasını göndereceğiniz kişinin adını seçerek karşı tarafa iletebilirsiniz. Bu adımlar sayesinde telefondan numara gönderme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular