Telefonlarda Amiral Gemisi Ne Demek?

/ 19 Temmuz 2018 / 6.755 / yorumsuz
Telefonlarda Amiral Gemisi Ne Demek?

Telefonlarda Amiral Gemisi Ne Demek?

Akıllı cep telefonu kullanıcı sayısı her geçen gün artarken sürekli olarak markaların yeni modeller üretmesi satış rakamlarını da katlayarak arttırıyor. Ancak sektörde yaşanan rekabette buna paralel olarak artıyor. Markalar kendi modellerini satabilmek için kıyasıya bir rekabet içerisine giriyorlar. Özellikle de telefon markalarının amiral modelleri arasında yaşanan rekabet büyük bir teknoloji savaşına dönüşüyor. Peki, telefonlarda amiral gemisi ne demek?

Akıllı Telefon Amiral Gemisi Ne Demek?

Ünlü markalar tarafından satışa sunulan bazı modeller için sıklıkla “amiral gemisi” ya da “amiral modeli” tanımı kullanılmaktadır. Amiral gemi bilindiği gibi gemilerden oluşan savaş ordularında ordunun en güçlü ve en güzel gemisi için kullanılan terimdir. Yani en iddialı gemi “amiral gemi” olarak tanımlanmaktadır. İşte teknoloji markaları tarafından satışa sunulan en iyi, en güzel, en güçlü ve en iddialı modellere de amiral model ya da o markanın amiral gemisi adı verilmektedir.

Tepe Modeli Anlamında Kullanılır

Aslında telefonlarda amiral gemi deyimi genelde tepe modeli anlamında kullanılmaktadır. Yani o marka tarafından satışa sunulan en üst düzey telefon amiral model olarak isimlendirilir. Örnek vermek gerekirse Samsung S8 satışa sunulduğu anda Samsung markasının amiral modeli olarak isimlendirilirken Samsung S9 modeli satışa sunulunca amiral gemi olarak bu model isimlendirilir. Bu modelin unvanı da Samsung S10 modeli satışa sunulana kadar devam eder.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.