Telefonlarda yetkisiz müdahale ne demek?

/ 22 Mart 2019 / 478 / yorumsuz
Telefonlarda yetkisiz müdahale ne demek?

Akıllı telefonlarda yetkisiz müdahale nedir? Herhangi bir iPhone telefonunuzu garantiye gönderdiğiniz de sizlere yetkisiz müdahale olduğu için geri gönderildi mi? Peki nedir bu yetkisiz müdahale gelin beraber bakalım…

Bugün sizler için telefonlarda merak konusu olan yetkisiz müdahale sorununu ele alacağız. Apple, Xiaomi, Samsung ve Huawei gibi birçok telefon markası cihazları bozulduğu zaman veya zarar gördüğü zaman kendilerinin çatısı altında servislerde yapılmasını talep ederler. Eğer yetkisiz servis dışında arızalı olan bir cihazı başka bir şekilde açıp tamir ederseniz, cihazınız garanti dışı kalıyor.

Özellikle Apple‘ın bu konuda çok hassas olduğunu biliyoruz. Ülkemiz içerisinde ve kanun kapsamında en az 2 yıl garanti bulunması gerekiyor. Ancak garanti şartları olduğu için bazı şartların uygun olması istenmektedir. Yetkisiz müdahale ise, herhangi bir telefonun garantisi devam ediyorsa eğer, garantiye gönderilmeli ve dışarıdan müdahale edilmemelidir. Eğer siz veya bir başkası servis dışında telefonu açıp tekrar takarsa, cihazınız garanti dışı kalacaktır. Telefonun kullanıcı hatasıyla düşüp kırılması da garanti dışı kalmasına neden oluyor.

Telefonda yetkisiz müdahale nasıl belli olur?

Servislere gönderilen cihazlarda yetkisiz müdahale hemen kendini belli ediyor. Vidaların yerinden çıkması, zedelenmesi ve çiziklerin olması ile birçok şekilde mümkün. Bu bakımdan elinizden geldikçe sorunları servis yoluyla çözün ki garanti dışı kalmasın.

Sizlerinde bu konu hakkında merak ettikleri varsa, yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.