Telefonu Fabrika Ayarlarına Çevirmeden Önce Virüsler Nasıl Temizlenir? (Android)

/ 1 Eylül 2019 / 761 / yorumsuz
Telefonu Fabrika Ayarlarına Çevirmeden Önce Virüsler Nasıl Temizlenir? (Android)

Kullandığınız uygulamalardan kaynaklı olarak cihazınız virüs kapmış olabilir. Virüsler bir süre sonra cihazınızda yer alan uygulamaların açılmamasına neden olur. Virüsler bir süre sonra cihazınıza daha çok yayılır ve cihazınızda sorunlar oluşur. Durum bu şekilde ilerleyince akıllara cihazı sıfırlamak geliyor. Cihazı sıfırladığınız zaman ilk haline döner ve cihazda bulunan virüsler temizlenir. Fakat sıfırlama işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman cihazınızda bulunan verileri kaybetmiş olursunuz.

Uygulamalar açılmadığından dolayı yedekleme işlemini de gerçekleştiremezsiniz ve rehber, fotoğraflar, oyunlar, sosyal medya uygulamalarının hepsi silinir. Bu yazımızda da bu durumu yaşayanlar için sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden cihazda bulunan virüsleri nasıl temizleyeceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Cihazı fabrika ayarlarına çevirme işlemi yapılacak en son adım olmalıdır.

Play Store uygulaması üzerinden indirdiğiniz uygulamalar cihazınızın virüs kapmasına sebep olur. Bu durumu yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken Android cihazlarda bulunan virüsleri temizleyen programları kullanmak olacaktır. Malwarebytes uygulamasını indirerek virüsleri temizleyebilirsiniz. Malwarebytes uygulamasını indirmek için bu linke tıklamanız yeterli olacaktır. Bitdefender Antivirus Free uygulamasını indirerek virüs temizleme programını kullanabilirsiniz. Eğer Bitdefender Antivirus Free uygulamasını indirmek istiyorsanız bu linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Virüs temizleme programları sayesinde cihazınız temizlenecektir ve virüsler kaybolacaktır. Ancak kötü virüsler cihazınızdan gitmeyebilir. Güvenli moda alarak cihazınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca virüs bu uygulama yüzünden oldu diyorsanız o uygulamayı cihazınızdan temizleyin. Eğer bu adımlara rağmen cihazınız düzelmediyse en son çare cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmek olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.