Android telefonunuzu nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz? Bir Çok Seçenek İçeride

/ 31 Mart 2018 / 1.158 / yorumsuz
Android telefonunuzu nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz? Bir Çok Seçenek İçeride

Android telefonunuzu nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz?

Hepimiz bunu yaptık: evden çıktınız ve telefonunuzu şarj etmeyi unuttuğunuzu anlıyorsunuz. Pil seviyesi tehlikeli derecede düşüktür, ancak yedeklemeniz gereken 15 dakikanız vardır, bu yüzden pilin şarj olmasını sağlamak için şarj cihazına takarsınız – ve bu yüzde iki katına çıkar. Gelecekte bundan nasıl kaçınıyorsunuz? Android pilinizi nasıl daha hızlı şarj edebileceğinizle ilgili kılavuzumuzu okuyun.

Pil ömrü, birçok farklı faktörün bir araya gelmesidir, dolayısıyla hepsine hükmedecek tek bir çözüm yoktur, ancak akıllı telefonunuzu akıllıca kullanırsanız ve doğru ekipmana sahipseniz, bu iyi uygulamaların tümü, pilinizde bir miktar hayal kırıklığı yaratacak şekilde toplanabilir . Aşağıdaki tüm en iyi ipuçlarımıza göz atın.

Doğru fişi ve şarj cihazını edinin

Android şarj cihazlarının evrensel bir bağlantısı olsa da, hepsi aynı oldukları anlamına gelmez. Telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj etmek istiyorsanız şarj kablonuzu bir dizüstü bilgisayara bağlamak kötü bir fikirdir: USB 2.0 bağlantı noktası sadece 2,5 watt güç tüketirken USB 3, 4,5 watt verir. Duvar şarj cihazınız çok daha fazlasını sunacaktır, bu yüzden en hızlı şarjı istiyorsanız en iyi seçimdir.

Birçok modern Android telefon, hızlı bir şekilde şarj edilmesini desteklemektedir, bu da 15 wattlık bir şarj sağlar ve dolayısıyla telefonunuzu çok daha hızlı bir şekilde şarj edebilir. Qualcomm web sitesinde hızlı şarjlı telefonların iyi bir listesini bulacaksınız (bir Qualcomm işlemcinize sahip olmanıza gerek yoktur; sadece Qualcomm’un güç sistemi).

Bir telefonun hızlı şarjı desteklediğinden, bununla birlikte gelen şarj cihazının hızlı bir şarj aleti veya bu telefon için mümkün olan en etkili şarj cihazı olduğu anlamına gelmediğini unutmayın. Kendini satın almak zorunda kalabilirsiniz. Örneğin, LG G6 , her iki telefon da Quick Charge 3.0’ı desteklese de , G5 gibi Quick Charge 2.0 kullanan bir stok şarj cihazıyla birlikte geldi .

Telefon üreticinizin kendi şarj cihazını satın almanız gerekmeyecek – üçüncü bir kişi size bir servet kazandırabilir – ancak bir şeyleri ateşe verme eğiliminde olan isimsiz bir gri piyasanın ucuzlarına karşı dikkatli olun.

Telefonunuz hızlı şarjı destekleyebilir, ancak hızlı şarj cihazıyla birlikte gelmeyebilir.
Aceleniz varsa kablosuz şarj kullanmanızı da önermiyoruz. Kablosuz şarj, aynı zamanda iyi eski moda kablolar kadar hızlı bir şekilde güç sağlayamaz, bu yüzden elinizde daha fazla zamanınız olduğunda en iyi şekilde kullanılır. Bu kuralın istisnası kablosuz hızlı şarjdır. Bu, USB şarjdan daha etkili olacak, ancak bir duvar prizinden kablo şarjından daha az etkili olacaktır.

Telefonunuz şarjdayken Uçak moduna getirin

Telefonunuz şarj olurken ne kadar az çalışırsa o kadar çabuk şarj olur. Uçak modu, cihazınızdaki tüm kablosuz telsizleri engeller, böylece telefonunuzun yeteneklerini azaltır ve bu nedenle bunu yapmayı engeller.

Uçak modundayken aramalar veya mesajlar almayacak, ancak önümüzdeki birkaç saat boyunca açık kalacak bir cihaza sahip olmaya değer.

 

Şarj Ederken Telefonu Kapatın 

Telefonunuzu tamamen kapatmak, uçak moduna geçirmekten daha hızlı şarj edilmesini sağlar. Yine, kapalıyken birkaç bildirimi kaçırıyor olabilirsiniz, ancak telefonunuzu tekrar eve gelene kadar sürmesini istiyorsanız, bununla yaşamak zorunda kalacaksınız.

Pil tasarrufu modunu kullanın

Lolipop’dan beri, Android cihazlarda stok açıklaması veya Motorola’nın Doze gibi üreticiye özgü bir özellik olup olmadığını , bazı açıklamaların (genellikle Ayarlar> Pil> Pil Tasarrufu ) pil tasarrufu modu vardır . Telefonunuz şarj olurken gücü korumak için bunu açın.

Gereksiz özellikleri kapatın

Pil gücünü kullanabilecek Bluetooth, GPS, Wi-Fi veya NFC gibi gereksiz özelliklerin olup olmadığını kontrol edin. Tüm uygulamalarınızı kapatın ve telefonunuzun Google Play Store’dan otomatik yedeklemeler veya uygulamaları güncellemesini durdurun.

Şarjda İken Sürekli Telefonla Oynamayın 🙂

Telefonunuzu şarj olurken uçak modunun üzerinde ve dışında kullanmanız gerekiyorsa, önemli bir arama beklediğinizden, telefonunuzu 30 saniyede bir kullanmaya devam etmemeye çalışın. Niye ya? Çünkü ekran, hepsinin en büyük pil süzgecidir.

Telefonunuzu ne kadar çok uyandırırsanız, pili o kadar hızlı tükenir. Bu nedenle, gelen her bildirimi kontrol etme isteğinden kaçınmaya çalışın, şarj olmasını bekleyin ve istenen seviyeye daha hızlı ulaşır.

Taşınabilir bir USB şarj alın

Bu aslında telefonunuzu daha hızlı şarj etmeyecektir, ancak düşük bir bataryaya sahip olma sorununu çözecek ve tam olarak şarj etmek için yeterli zaman kalmayacaktır. Taşınabilir USB şarj cihazları küçük ve hafif paketler halinde gelir ve genellikle 20 $ ‘dan daha az bir fiyata alınabilir.

Bunlardan birini cebinizde taşıyın ve telefonunuzu hareket halindeyken şarj edebilirsiniz. Bu da, biraz meyve suyunu pompalamak için son dakika çizgisi hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Bu önerilerin hepsini denedin mi? Telefonunuzu daha hızlı şarj etmek için ne yaparsınız? Yorumlarda bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.