Telefonum Neden Isınıyor?

/ 18 Şubat 2019 / 485 / yorumsuz
Telefonum Neden Isınıyor?

 

Telefonum neden ısınıyor?

Telefonunuzu birkaç günden uzun süre kullandıysanız, kullanırken, ara sıra ısının sıcak olduğunu muhtemelen fark etmişsinizdir. Bu (neredeyse her zaman) normaldir. İşte bu yüzden olur.

Telefonunuzun içinde, bilgisayardakilere çok benzeyen bir işlemci var. Ve bir bilgisayardaki gibi, telefonunuzun işlemcisi çalıştığı zaman ısı üretir. Ne kadar çok çalışırsa, o kadar fazla ısı üretir. Bu, içindeki çılgın atomik elektrikli eşyaların sadece bir yan etkisi.

Masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar , ısıyı tüm önemli elektrikli yongalardan uzak tutmak için fanları, soğutucuları ve hatta su sistemlerini kullanır(sıvı soğutma). Hem onları güvende tutmak hem de çalışır durumda tutmak için, ancak kısmi olarak bazı telefonlarda bu sistemler yer alsada genel olarak kullanılmamaktadır. Etken olarak yer sorunu ve maliyetler olabilir önümüzdeki zamanlarda yaygınlaşacağına inanıyorum.

Çoğu aktif soğutma yöntemi masadan çıktığından, telefon üreticileri ısıyı yönetmenin başka yollarını bulmak zorunda kaldı. Telefonunuzu uzun bir süre boyunca (oyun veya video düzenleme gibi bir şey yaparak) adımlarına sokmadığınız sürece, hissetmeniz için yeterince sıcak olmamalıdır.

Telefonlar daha güçlü hale geldikçe, üreticiler ısıyı yönetmenin diğer yollarını keşfetmek zorunda kaldı. Samsung, en son telefonlarına “su soğutma” getirerek son zamanlarda manşetlere girdi. Diğer telefonlar benzer sistemler kullanır.

Şimdiye kadar, telefonunuzun ısınmasının normal nedeni hakkında konuşuyorum, ancak bataryayla daha ciddi bir şeyin belirtisi de olabilir. Telefonunuz sıcaksa ve bataryanın şişmeye başladığını fark ederseniz, kapatın ve derhal üreticiye başvurun.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.