Telefonun Yavaş Şarj Alma Sorununun Çözümü

/ 29 Ekim 2017 / 86.887 / 6 Yorum
Telefonun Yavaş Şarj Alma Sorununun Çözümü

Telefonun Yavaş Şarj Alma Sorununun Çözümü

Android Cep telefonlarında çok sık karşılaşılan şarj almamaveya yavaş şarj alma durumunu editörlerimiz tarafından inceleyerek kalemealdık. Telefonunuzun Şarj almama sorunu için aslında %60-70 işe yarayabilecekbir çözümümüz var. Fakat bu çözüm yöntemi öncesinde karşılaştığımız sorunlarlaalakalı başlıklar altında sıralamamız gerekir.

Lütfen Aşağıda belirtilen telefonun Geç Şarj Alma nedenlerini incelemeden son çözüme baş vurmayın.Belki de seçenekler arasında yapmadığınız yada yanlış yaptığınız bir şeylerolabilir.

Telefonum hızlı dolmuyor diyorsanız listemize başlıyoruz,hazır olun.

1. Neden : Arızalı Kablo

Evet. belki de hiç aklınıza gelmedi ya da çok düşük birolasılık olarak gördüğünüz için dikkate almadınız. Ömrünü bitirmiş süreklikullanılan şarj kabloları size engel olabilir. Telefonlara gösterilen özenişarj ve benzeri gibi cihazlara önem vermediğimiz için ömürlerini kısa bir şekildetüketiyoruz. Kablonuz sağlam görünüyor olabilir fakat bir şekilde içbağlantılarında sorun varsa iletiyi sağlıklı bir şekilde veremeyebilir.Dolayısıyla telefonunuz şarj alıyor gibi gözükse de aslında yeteri kadardolmuyor olabileceğini tekrar bir gözden geçirin.

2- Bataryadan Kaynaklı Sorunlar.

Şayet kablonuzdan eminseniz kontrol etmeniz gereken 2. durumbataryanız olmalıdır. Üretimsel anlamda orjinal olmayan bataryalar,telefonunuzu yeni alsanız dahi sorunlu bataryalar veya yoğun kullanımdan dolayıömrünü bitirmek üzere olan bataryalarda Telefonlarınızın yavaş şarj alma veyaçok hızlı şarj alma sorunlarını doğurabilir.

3- Şarj Uyumsuzluğundan Kaynaklanan Sorunlar

Deneme yanılma yöntemleriyle herkesin keşfettiği gibi, yenialdığınız telefonların yanında verilen orjinal şarj aletleri her zaman aranırolmuştur. Zamanla kaybolup giden şarjlar yerine orjinal olmayan, orjinal diyegösterilip yan sanayi şarj aletlerinin kullanımı sonucu sorunlar meydana gelir.Bu sorunlar çok farkedilmese de yavaş şarj olma problemini doğurur. Şarjıorjinal dahi alsanız uç kısımlarının uyuşmaması veya her şarj cihazınınaldığı-verdiği elektrik miktarı bir olmadığında Android cihazlarda Yavaş ŞarjAlma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

4- Akıllı Telefonunuz USB girişiyıpranmış olabilir

Bugenellikle daha çok hor kullanılan telefonlarda görünebilir. Cep telefonunuzunYavaş Şarj alma nedeni Usb girişinin eskimiş olmasıdır. Ne kadar uğraşırsanızuğraşın temassızlık durumda etkili bir şekilde veri akımı sağlamanız pek demümkün değil.

5- Kullandığınız güç kaynaklarıyetersiz veya uyumlu olmayabilir.

Telefonunuzu şarj etmek için sabit bir priz kullanmıyorsanızgüç kaynağı iyi bir çözüm olabilir. Güç kaynağını kullanırken de telefonunuzyavaş şarj olduğunu düşünüyorsanız iki seçenek var. Ya güç kaynağı yeterliveriyi aktarabilecek güçte değildir ikincisi ise Güç kaynağı-bataryauyuşmazlığı olarak görünebilir.

Bizim Aklımıza gelen muhtemel nedenler bunlar. Şayetyukarıdaki nedenlerden dolayı telefonunuz hala yavaş şarj oluyorsa aşağıdakiyöntemi deneyerek Telefonunuzun geç şarj almasına çare bulmuş olursunuz.

Burada bazıhatırlatmalar yapmak faydalı olacak.

Batarya Kalibrasyonu Yapabilirsiniz.

Öncelikolarak her telefonda işe yaramayabilir.

TelefonunuzunArama kısmına *#0228# yazın.

Sonrasında Quick Start yapmanız yeterliolacaktır. Sonradan batarya göstergenizin yüzdelik kısmında artma veya azalmagörürseniz büyük ihtimalle bu sorunu çözmüş olacaksınız.

Bu koduuygulamanız için en iyi zaman şarj göstergeniz %50’lerde olmalı. Sonra bu koduuygulayıp şarj yapın muhtemelen sorun düzelecektir.

Bu yöntem ,batarya güç göstergesi yarıda iken telefonda 70 ise dengeye getirerekgöstergenizi doğru bir şekilde gösterir. Bunu Aracınız benzin göstergesininyanlış göstermesi gibi algılayabilirsiniz. Depodaki şamandıra ayarınıyaptığınızda Depoda olan benzin ile gösterge aynı sabitte kalacaktır.Böylelikle ne kadar şarjınız olduğu ve ne kadar dolması gerektiğine kendinizkarar verirsiniz.

Öneri olarak;Bir çok telefon ile uyumlu S4 şarj cihazları diğer şarj cihazlarından dahahızlı şarj aldığı gözlemlenmiş durumda. İki kat fark edebilir.

SorununuzÇözüldü mü?

Bize birönerin varsa lütfen bu konuyu yorumla

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz

Telefonun Yavaş Şarj Alma Sorununun Çözümü (6 Yorum)

  1. merhaba telefonumda yavaş şarj oluyor uyarısı var kabloyu değiştirdim birkaç gün iyiydi yine ayni oldu

  2. telefonumun şarjı 21 idi 8 e düştü şarj aleti değiştirdim şarj hızlı dolmaya başladı sorun şarj aletindemi?.

  3. telefonunuzda hızlı şarj edilmiyor uyarısı var ise Telefonunuzda Hızlı şarj özelliği varsa önce telefonunuzun hızlı şarj özelliğini kapatın sonra telefonunuzu kapatın 1 2 dakika bekleyin telefonu tekrar açıp hızlı şarj özelliğini tekrar aktif edin mühtemelen olucaktır ben denedim oldu DENEMEKTE FAYDA VAR!