Telefonun ısınmasını önleme

/ 9 Kasım 2020 / 4.823 / yorumsuz
Telefonun ısınmasını önleme

En çok kullandığımız elektronik cihazlar arasında cep telefonu başı çekmektedir. Çok kullandığımız telefonlar, tablet, bilgisayarları en çok tehdit eden ısınma sorunudur. Telefonların aşırı ısınması nedeniyle içinde bulunan elektronik devrelerinin zarar görmesine sebep olabilmektedir.

Bu nedenle telefonlarda aşırı ısınmanın önüne geçmek için bazı önlemler almak gerekebilmektedir. Şimdi bizde alınacak önlemler arasında neler var bunları listeli şekilde göz önünde bulunarak dikkate alınız.

Telefonun Iısnmasını Önleme
Telefonlar genel olarak aşırı iş yükünün binmesi nedeniyle ısınmaktadır. Bununla birlikte bulunduğunuz ortamlarda buna etkendir.
-Telefonu şarjda kullanmak.
-Telefonla çok oyun oynamak.
-Telefonun kamera kullanımı. ( instagram, facebook ve diğer sosyal ağlarda canlı yayınlar, hikâyeleri sık sık kullanmak )
-Telefon kılıfları. ( telefonu korumak amaçlı olarak kalın telefon kılıfları kullanma )
-Çakma şarj cihazı kullanma.
-İnterneti çok kullanma.
-Telefonla çok konuşma.
-Güneş ışığı altında kalması.
-Navigasyon uygulamasını çok kullanma.

Yukarıda verdiğimiz temel olarak telefonun ısınması sağlamaktadır. Bu nedenle telefonun çabuk ısınmasının önüne geçmek için yukarıda verdiğimiz kurallara dikkat ediniz.
Sizde telefonum sık sık ısınıyor diyorsanız yukarıda altın kuralları dikkate alınız. Günümüz akıllı telefonlarda fazla ısınmadan dolayı sizi uyarmaktadır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular