Telefonunuzu satmak için en uygun zaman ne zaman?

/ 31 Temmuz 2018 / 654 / yorumsuz
Telefonunuzu satmak için en uygun zaman ne zaman?

Telefonunuzu satmak için en uygun zaman ne zaman?

Ne kadar erken o kadar iyi.

Akıllı telefon üreticilerinin hemen hemen hepsinin en üst düzeydeki bayrak gemilerini neredeyse aynı anda bıraktığı yılın bu zamanına hızla yaklaşıyoruz – 9 Ağustos’ta Samsung’un Galaxy Note 9 duyurusunu merakla bekledik ve Moto Z3’ten şüphelendik.

Düşüşünü en kısa sürede en son amiral gemisi satın almak için bir tür iseniz, muhtemelen mevcut paranızı geri almak için mevcut telefonunuzu satmak isteyeceksiniz – ama daha önce bunu bilen herkes, yeniden satış fiyatlandırma dalgalanmalar oldukça değişkenlik gösteriyor Telefonlarda büyük ölçüde, bu yüzden en çok kâr elde etmek için en iyi zaman hangi zaman?

 

Açık olanla başlayalım: Aradan geçmeniz için size yardımcı olacak bir yedek telefonunuz varsa , devam etmeden önce telefonunuzu satınız. En kısa sürede Samsung Note 9 duyurdu olarak, Not 8 tipik 100 $ civarında kapalı vurma, perakende fiyatlandırma bir azalma göreceksiniz. Bu, gecede 100 $ ‘lık yeniden satış değerine dönüşmeyecek, ancak 9 Ağustos’tan sonra Not 8’inizde daha az para kazanmanızı bekleyebilirsiniz.

Kârınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız (ve yine yedek bir telefonunuz olduğu varsayılırsa), telefonunuzu birkaç ay öncesinden bile satabilirsiniz – belki de bir sonraki telefonun duyuru tarihi önce alay edilir. Yeniden satış değeri her ay küçük bir miktar bozulma eğilimindedir, ancak Galaxy Note 8, Mart ayında Swappa’da 600 $ ‘dan fazladır . Bu, Not 9’daki toplam maliyetin iyi bir kısmını, 1000 $ civarında başlasa bile kapsamalıdır.

Öte yandan, yedek telefon olmadan normal bir kişiyseniz ve sadece cihazınızı değiştirmeyi planlıyorsanız, endişelenmeyin. Değişimi geldikten sonra hala iyi bir para kazanabilirsiniz. ! Yine, telefonun ilk yayınlanma tarihine ne kadar yakın olursanız o kadar iyi olur, ancak bu promosyon tanıtımları için etrafınıza bir göz atmak için iyi bir zamandır. Taşıyıcılar, telefonunuzu çok fazla olumsuz etkisi olmaksızın kilitlemenin kolay bir yolu olduğu için, eski bir telefona, indirgenmiş bir finansman teklifi karşılığında genellikle mutlu olurlar. Sadece dikkatli ol; Çoğu durumda, hizmet süreniz sona ermeden önce iptal ederseniz, telefonun tam orijinal tutarı düşersiniz.

Kısacası, mümkün olan en iyi anlaşmayı sağlamak için telefonunuzu olabildiğince erken satışa sunun, ancak birkaç ay geçseniz çok fazla terleme yapmayın. Hala daha az para kazanacaksınız, ancak fark genellikle oldukça azdır ve günün sonunda bir sonraki satın alma işleminizden daha iyi bir tutar elde edebilirsiniz.

Yaklaşan bayrak gemilerinden birine atlamak için telefonunuzu en kısa zamanda mı satıyorsunuz? İlk zamanlayıcılar için ipuçları ve püf noktaları ile yeniden satış pazarında deneyimli bir deneyimli misiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.