Telegram Kullanmanızı Gösteren 8 Sebep

/ 20 Mart 2018 / 3.880 / yorumsuz
Telegram Kullanmanızı Gösteren 8 Sebep

Telegram Kullanmanızı Gösteren 8 Sebep

Dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkan WhatsApp hala popülaritesini korusa da yine de gelen yeni özellikler bu uygulamaya alternatif aranmasına neden oluyor. Yeni getirilen özellikler nedeniyle artık alternatif anlık mesaj uygulaması arayan kişiler WhatsApp’tan sonra en çok Telegram uygulamasını tercih ediyor. İşte neden telegram kullanmanızı gösteren 8 sebep;

  1. Mesaj Düzenleme

Pek çoğumuz hızlı yazarken bazı yazım hataları yapabiliyoruz. Bazen oldukça komik duruma düşmenize neden olan yazım hataları için Telegram mesaj düzenleme seçeneği sunuyor. Karşı taraf gelen mesajın yanında yer alan işaretten mesajın düzenlendiğini anlıyor ancak düzeltme geçmişini görüntüleyemiyor.

  1. Gizli Sohbetler

Özel konuşmalar için ayrıcalık sunan Telegram uçtan uca şifreleme yöntemi ile yollamış olduğunuz mesajlar sisteme kaydedilmiyor ve cihazınızdan da belirlenen süre sonunda siliniyor.

  1. Büyük Boyutlu Dosyalarda Kolay Gönderim

WhatsApp için 16 MP bir dosya gönderme sınırı uygulanıyor ve bu da yüksek kaliteli videoların gönderiminde sorun yaratıyor. Ancak Telegram bu sınırı 1,5 GB boyutuna yükselterek yaşanan sorunu ortadan kaldırıyor.

  1. Sohbet Ederken YouTube Üzerinden Video İzleme

Hem sohbet etmek hem de video izlemek isterseniz Telegram tam size göre demektir. Bunun için video bağlantısında yer alan küçük resme dokunduktan sonra Picture-in-Picture simgesine basıyorsunuz.

  1. Daha Kalabalık Grup Sohbetleri

Grup sohbetleri için rekor sayıda kullanıcı ekleme hakkı tanıyan Telegram 100 bin kişi ile aynı anda sohbet etmenizi sağlıyor.

  1. Son Görülme Kapatma

Son görülme ve mavi tik özelliklerini kullanmak istemeyen kişiler için Telegram uygulaması bu özellikleri kapatma şansı veriyor.

  1. Fotoğraflarınızı Çıkartmalarla Süsleyin

Uygulama üzerinden fotoğraflarınıza istediğiniz eğlenceli çıkartmaları ekleyerek sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

  1. Paylaşılan Medyaların Telefona Kaydedilmesini Engelleyebilirsiniz

Gruplardan ve kişilerden gelen mesajların telefona kaydedilmesini engelleyerek galerinizin gereksiz yere kalabalıklaşmasını engellemiş olursunuz.

 

Telegram Messenger Android İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.