Telegram’a Mesaj Atma Kısıtlaması Geliyor!

/ 27 Ağustos 2019 / 3.663 / yorumsuz
Telegram’a Mesaj Atma Kısıtlaması Geliyor!

Telegram uygulaması oldukça popüler bir uygulamadır ve geçen sene 200 milyonun üzerinde bir kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Telegram uygulamasına yeni bir özellik getirilecek. Gelecek olan bu özelliğe göre grup yöneticisi tarafından mesaj atma süresi engellenebilir. Mesajlaşma uygulaması olan Telegram, getirdiği yeni özellikler sayesinde kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Açık kod yapısına sahip olan Telegram uygulamasına gelecek olan mesaj kısıtlaması kullanıcıları sevindirdi.

Telegram Slow Mode adını alan özellik, grup mesajlarında yer alan kişileri isteğe göre kısıtlama uygulayabileceksiniz. Karşı tarafa kısıtlama özelliğini koyduğunuz zaman mesaj gönderemeyecek, belirlemiş olduğunuz süre içerisinde gruba mesajlarını iletemeyecek. Ancak süre geçtikten sonra kısıtlama açılacak ve karşı taraf mesaj gönderebilecek.

Grup yöneticisi tarafından, grup üyelerinin hepsine mesaj atma sınırlaması gelecek ve grup yöneticisi kullanıcıların hangi sıklıkla mesaj gönderebileceğine karar verecek. Uygulamanın böyle bir özellik getirmesinin amacı kullanıcıların rahatsız olmasını engellemektir. Mesaj engeli alan kişiler belirli süre geçtikten sonra mesaj atabileceğine dair bildirim alacaktır. Bu durum sayesinde gruplarla olan konuşmalarda karışıklık sona erecektir ve sınırlama ile grup mesajlarının belirli bir düzeni olacaktır.

WhatsApp’ı geçmeyi hedefleyen Telegram uygulaması tüm dünyada yayılmaya başlıyor. Farklı özellikler getirerek kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışan Telegram önemli alanlarda öneri olarak karşımıza çıkabilir. Grup üyeleri bu güncellemenin ardından 5 mesajdan sonra 10 dakika mesaj atma engeli alacak ve bu durum sıklıkla karşınıza çıkabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.