Tizen işletim sistemi 2019

/ 2 Haziran 2019 / 1.764 / yorumsuz
Tizen işletim sistemi 2019

Tizen işletim sistemi nedir? Çok uzun bir zamandır adını defalarca duymuş olduğumuz işletim sistemi nedir? Bugün sizlere Tizen hakkında detaylı bilgileri aktaracağız.

Tizen işletin sistemini hepimiz defalarca duyduk. İşletim sistemi genelde telefon, bilgisayar ve birçok platformda ev sahipliği yapmaktadır. Peki Tizen işletim sistemi nerede ve kimler kullanıyor?

Tizen işletim sistemi

Tizen işletim sistemi Samsung‘un açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Hindistan ve o bölgelerde henüz daha kullanımda olan ve kendi cihazlarında kullanılan bir işletim sistemidir. İleride ise Android sisteminden ayrılacak olan Samsung, kendi işletim sistemini tüm cihazlarda kurulu olarak getirecektir. Linux tabanlı işletim sistemi olarak gelen Tizen, dördüncü en büyük akıllı telefon sistemi oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular