Tor Browser, Google Play Store Üzerinden İndirilebilir Durumda

/ 22 Eylül 2018 / 734 / yorumsuz
Tor Browser, Google Play Store Üzerinden İndirilebilir Durumda

Tor Browser, Google Play Store Üzerinden İndirilebilir Durumda

Kullanıcı gizliliğine verdiği önem ile dikkatleri üzerine çeken Tor Browser, kısa bir süre önce Android için yayınlandı. Bu gelişmenin dikkat çeken en önemli yanı ise tarayıcı uygulamasının Google Play Store’da yer almaya başlaması olarak görülüyor. Resmi Android mağazası üzerinden indirilebilen oyun, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcılar ile buluşmuş durumda.

Tor Browser Kullanmak İçin Orbot Kullanmak Gerekiyor

Mobilde resmi olarak değerlendirildiğinde henüz çok yeni bir uygulama olarak nitelendirilebilen Tor Browser, Orbot kullanmayı zorunlu hale getiriyor. Zira internet tarayıcısının tam anlamıyla aktif hale gelerek kullanılmaya başlanması için Tor Browser’ın yanında Orbot kullanımı da gerekiyor.

Tor Project tarafından yayınlanan Orbot uygulaması, her ne kadar zorunlu gibi gözükse de bu durumun değişeceği söyleniyor. Yani ilerleyen süreçte Tor Browser’ı Play Store üzerinden indirerek kullanmak için Orbot kullanmanıza gerek kalmayacak. Direkt olarak tarayıcının kullanılabilir olması planlanıyor. Bunun için yazılımın final sürümüne ulaşması gerekiyor. Böylelikle Orbot zorunluluğundan kurtulabileceksiniz.

Tor Browser Android ile Gelen Yenilikler

Öncelikle Tor Browser Android, cihazınız üzerinden ziyaret ettiğiniz tüm sayfaların cihazınızı takip etmesini engelliyor. Bunun yanında IPS sağlayacağısı tarafından yasaklanmış olan sitelere tam erişim sağlamak mümkün oluyor. Hali hazırda kullanıcı güvenliğine dikkat eden uygulama, veri akışını çok katmanlı olacak şekilde şifreliyor. İnternete Tor ağı üzerinden bağlanmak uygulama ile mümkün hale geliyor.

Tor Browser’ı indirmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler
Benzer Konular