Torrent Oyun İndirme İşleminde Virüs Bulaşır mı?

/ 26 Kasım 2019 / 509 / yorumsuz
Torrent Oyun İndirme İşleminde Virüs Bulaşır mı?

Bu yazımızda sizlere Torrent kullanırken bilgisayarınıza virüs bulaşıp bulaşmayacağı konusunda yardımcı olacağız. Torrent kısaca bir indirme uygulamasıdır. Torrent’in diğer indirme araçlarından farkı ise daha hızlı bir şekilde indirme işlemini gerçekleştirmesidir. Torrent’in sevilen başka bir özelliği ise bilgisayarı kapatıp tekrar açtığınız zaman indirmeye kaldığı yerden devam etmesidir.

Daha büyük dosyaları Torrent sayesinde indirebilirsiniz. Merak edilen konu ise Torrent oyun indirme işleminde virüs bulaşır mı? sorusudur. Ancak bu durumu anlatmadan önce kısa bir şekilde Torrent’in nasıl indirileceği konusunda yardımcı olacağız. İlk olarak internet üzerinden www.utorrent.com yazın. Daha sonra sol tarafta indir ya da download butonuna basın. İnecek olan dosya açılarak bu alandan kurulum yapılacaktır.

Kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra uygulamadan indirme işlemine başlayabilirsiniz. İndirme kısmına geldiğimiz zaman akıllara Torrent virüs bulaştırır mı geliyor. Bu konuda kesin bir şey yoktur. İndireceğiniz oyuna göre bu durum değişebilir. Virüs koyan, Torrent’i upload eden kişidir. Bu kişiler ile oyun dosyalarını parçalıyor ve böylece oyunun korsan halini yüklüyorlar. Kısacası virüsün bulaşıp bulaşmayacağı konusunda fikir sahibi olamazsınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular