TRT Çocuk, 2 Yeni Mobil Oyun Duyurdu

/ 8 Eylül 2018 / 1.024 / yorumsuz
TRT Çocuk, 2 Yeni Mobil Oyun Duyurdu

TRT Çocuk, 2 Yeni Mobil Oyun Duyurdu

Türkiye’nin en çok izlenilen çocuk kanallarından TRT Çocuk, 2 yeni mobil oyun ile eğlendirirken öğrenmeyi destekliyor. Yapılan açıklamaya göre çocukların zihinsel gelişimine katkıda bulunan oyunlar, pedagoglar ile birlikte geliştiriliyor. Uzman editör deneyiminden geçerek kullanıcıların beğenisine sunulan mobil oyunlar, aynı zamanda reklamsız bir deneyim sunuyor.

Çocukların ellerinden düşürmedikleri telefon ve tablet gibi cihazlar, aslına bakılırsa doğru kullanıldığı takdirde mükemmel bir öğrenme aletlerine dönüşüyor. Nitekim TRT Çocuk tarafından duyurusu yapılan ÇizBul ve Piksel Boyama oyunları, bu durumu kanıtlar nitelikte. Uzmanlar ile birlikte geliştirilen ve profesyonel isimlerden yardım alınan oyunlarda çocukları eğlendirirken eğitmek amaçlanıyor.

ÇizBul, Düşündürerek Eğlendiriyor

Sayısal düşünebilme, problem çözme ve öngörebilme yeteneği gibi özelliklerin gelişimine katkıda bulunan ÇizBul, zihin çalıştırmayı sağlayan aşamalar ile geliyor. Basit bir top ile oyuna başlayan kullanıcı, verilen görevleri yerine getirmek zorunda. Oyun oynarken düşünmeyi sürdüren çocuk, bu sayede zihinsel olarak gelişim kaydediyor. Ufak hesaplamalar ile bölümü geçebilen çocuklar, topu istenen noktaya ulaştırmak için iyi düşünmek zorunda kalıyor.

Bir diğer mobil oyun olan Piksel Boyama ise daha çok algı gelişimine yönelik özelliklere sahip. Eğlenceli görsellerin boyanarak görsel algının gelişmesini sağlayan Piksel Boyama, çocukların adeta içlerindeki sanatçıyı ortaya çıkartıyor. Kaldığın yerden devam etme özelliği bulunan oyunda kullanıcı, bıraktığı kısımdan başlayarak oyunu eğlenceli bir şekilde tamamlıyor.

 

TRT Çocuk Piksel Boyama Android İndir

TRT Çocuk Çizbul Android İndir

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.