TTNET Adsl Kota Sorgulama

/ 9 Aralık 2017 / 1.694 / yorumsuz
TTNET Adsl Kota Sorgulama

TTNET Adsl Kota Sorgulama

Evlerde, iş yerlerinde kullanılan cihazların tam olarak çalışması için internete ihtiyaç duyduğu, internetsiz herhangi bir işlem yapmanın hayal edilemediği günlerde adsl kotası her ne kadar mantıklı olmasa da kotalı paket sunan şirketler halen bulunuyor.

Adil Kullanım Kotası

Bilgisayarlar, telefonlar, tabletler, oyun konsolları ve akıllı televizyonlar sürekli olarak internete bağlı tutulmak zorunda. Sistem güncellemeleri, oyunlar ve mobil uygulamaların yanı sıra işi internet tabanlı olan kullanıcıların, kota aşım ücreti sunan paket kullanma gibi bir lüksü bulunmuyor. Kullanıcılar, bulundukları konumdaki altyapıya bağlı olarak ya ADSL ya da Fiber kullanmak durumunda kalıyor. ADSL tarafından sunulan en yüksek kullanım kotası 100 GB ve sunulan maksimum hız 16Mbps oluyor. Fiber, Türkiye’de tüm noktalarda desteklenmiyor.

Adsl Kota Sorgulama

Türk Telekom Online İşlemler Merkezi’ne e-posta adresi ve tek şifre ile giriş yaparak Abone İşlemleri – Kota İşlemleri – Kota Sorgulama sayfasından indirme hızı ve aylık kotaya ne kadar kaldığı öğrenilebiliyor. Akıllı telefonlardan ya da tabletlerden ise kotayı takip edebilmek için Türk Telekom Online İşlemler – İnternet uygulaması indirilebiliyor. Bunun haricinde Türk Telekom Akıllı Çubuk ile bir kez giriş yapıp, daha sonrasında anlık olarak tarayıcının araç çubuğundan takip etme şansı da sunuluyor.

Ayrıca üçüncü parti uygulamaları kullanıp da günlük ve haftalık kullanım hesaplaması yaparak, limitin aşılmasının önüne geçilebiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.