Tük Telekom Satılıyor mu?

/ 8 Kasım 2017 / 697 / yorumsuz
Tük Telekom Satılıyor mu?

Türk Telekom’un Talibi Çok!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türk Telekom’un birçok talibinin olduğunu ve uygun görüldüğü takdirde devir işlemlerinin gerçekleşeceğini belirten açıklamalarda bulundu.

Oger’in Yüzde 55 İşletme Hissesi Var

2005 yılında Türk Telekom’un yüzde 55’lik hissesi, Oger Telecom’a 6 milyar 550 milyon dolara satılmıştı. Geçtiğimiz aylarda Oger’in hisselerini Saudi Telekom’a satacağına yönelik iddialar öne sürüldü. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bu konu ile ilgili olarak; OTAŞ, Oger Telecom Anonim Şirketi 2026’ya kadar diğer ortaklarıyla beraber Telekom’un yüzde 55 işletme hissesine sahip. İşletme hakkına sahip olduğu hisseleri kendisi rehin vermiş durumda. Telekom’un işleyişinde en ufak bir aksama yok. Bu yılki rakamlar güzel gidiyor. Çok da iyi açılımlar yaptılar.” şeklinde açıklamada bulundu

“Uygun Görürsek Devredilebilir”

Ahmet Arslan, Türk Telekom’un mevcut durumda 34 bin çalışanının bulunduğunu, devir işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için tüm borcun ödenmesi gerektiğini belirtti. Arslan, “Telekom’un direkt altına imza attığı herhangi bir borç, senet ya da rehin yok. Birçok talipli var, taliplilere devredebilir. Taliplileri biz de uygun bulursak, bunu yapacağız. O olmazsa bankalara geçmiş olacak. Şirketin şu anki işletme değeri zaten buraları karşılıyor. Bir risk oluşmaması adına bir yıldır süreçleri takip ediyoruz. Kamuya tekrar geçmez, yüzde 15’i halka açık, o şekilde devam eder.” şeklinde konuştu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.