Turkcell BİP Nedir, Nasıl Kullanılır?

/ 13 Temmuz 2018 / 2.234 / yorumsuz
Turkcell BİP Nedir, Nasıl Kullanılır?

Turkcell BİP Nedir, Nasıl Kullanılır?

Türkiye’nin ilk cep telefonu operatörlerinden biri olan Turkcell mobil sektörün en büyük oyuncularından biri olarak kendisini geliştirmeye devam ediyor. Müşterilerine sunduğu hizmetlerle dünyadaki teknolojiyi Türk kullanıcıların hizmetine sunmaya devam eden Turkcell yeni hizmetleri ile hayatı kolaylaştırırken cep telefonu kullanımı için yerli uygulamaları da yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Bunlardan biride Turkcell BİP servisi olarak öne çıkıyor. Peki, Turkcell BİP nedir, nasıl kullanılır?

Turkcell BİP Nedir?

Yerli uygulamaları genişletmek amacı ile Turkcell tarafından geliştirilen Turkcell BİP servisi internet tabanı kullanılarak anlık mesajlaşma, sesli görüşme ve görüntülü görüşme yapılmasını sağlayan uygulamadır. Uygulama kişisel mesajlaşmaların yanı sıra grup konuşmaları ve mesajlaşmalarına da olanak sağlamaktadır.

Mesajlaşma ve konuşma özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda uygulama üzerinden konum paylaşma, caps, mesaj silme ve para transferi gerçekleştirmek gibi farklı özellikler de kullanıma sunulmaktadır. Uygulamanın en büyük özelliği ise sunulan tüm bu hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanılmasına izin verilmesi olarak öne çıkıyor.

Turkcell BİP Nasıl Kullanılır?

Turkcell BİP cep telefonu için geliştirilen bir uygulama ancak yapılan güncelleme ile masaüstü versiyonu da indirmeye sunulmuş durumda. Uygulamayı kullanmak için ilk olarak indirmeniz ve cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Ardından ilgili uygulama adımlarını izleyerek hemen kullanmaya başlıyorsunuz.

Uygulamayı indirdikten sonra içerisinde yer alan keşfet bölümü sayesinde uygulamanın tüm özelliklerini kolay bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Aslında BİP için yerli WhatsApp uygulaması denilmesi mümkün. Hatta WhatsApp’ın geliştirilen özellikleri ile bir üst seviyesi demekte mümkün. Çünkü bu uygulama üzerinden para gönderilmesi ve Caps yollanması da mümkün.

Turkcell BİP uygulamasını indirmek için AppStore ve Google Play Store kullanabiliyorsunuz. Bunlara ek olarak Turkcell BİP indirmek için BIP yazıp 2222 numarasına mesaj göndermeniz de yeterli oluyor. Gelen mesajda bulunan indirme linkine tıklayarak uygulamayı cihazınıza yükleyebilirsiniz. Turkcell BİP para gönderme işlemi için IBAN numarası ya da banka hesap numarası bilgilerine ihtiyaç duymuyor ve cep telefonu numarası üzerinden kolay bir şekilde para transferi yapılmasına olanak sağlıyor. Turkcell her geçen gün uygulama özelliklerini genişletmeye ve kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.