Turkcell BiP Web İnternet Nasıl Kullanılır?

/ 4 Haziran 2018 / 770 / yorumsuz
Turkcell BiP Web İnternet Nasıl Kullanılır?

Turkcell BiP Web İnternet Nasıl Kullanılır?

Yapılan son güncelleme ile beraber Turkcell BiP Web uygulaması mobil platformdan masaüstü bilgisayarlara da indirilmiş oldu. Yapılan güncellemenin ardında pek çok kişi de bu uygulama hakkında bilgi edinmek için arayışa başladı. Peki, Turkcell BiP Web nasıl kullanılır?

Turkcell BiP Web Nedir?

Uzun süredir yerli teknoloji üretimi için çalışmalara devam eden Turkcell tarafından geliştirilen Bip uygulaması yerli WhatsApp olarak lanse edilen anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama internet tarayıcısı kullanarak bilgisayar ya da cep telefonu üzerinden anlık mesajlaşma ile sohbet edilmesine olanak sağlamaktadır. Sohbet etmenin yanı sıra uygulama üzerinden fotoğraf ve video gönderimine de izin verilmektedir.

Turkcell BiP Web Nasıl Kullanılır?

“Türkiye’nin Data’sı Türkiye’de Kalsın” sloganı ile yola çıkan Turkcell yeni hizmetlerle kullanıcılarını yerli teknolojik ürünleri kullanmaya teşvik etmeye çalışmaya devam ediyor. Bunlardan biride WhatsApp yerine kullanılması için geliştirilen Turkcell BiP Web uygulaması olarak öne çıkıyor. Yapılan güncellemenin ardından uygulama artık cep telefonlarının yanı sıra bilgisayar üzerinde de kullanılmaya başlandı. Uygulamayı kullanmak isteyen kişiler;

  • İlk olarak Turkcell BiP Web uygulaması tarafından verilen siteye giriş yapın. Ardından tarayıcınızı açarak burada yer alan linki tıklayın.
  • Ardından telefonunuzda yer alan BİP uygulamasını açın ve profil menüsüne giriş yaparak BİP WEB seçeneğine dokunun.
  • Yenilenen sayfada yer alan QR kodu telefon kamerasının aktif hale gelmesi ile beraber okutun.
  • Ardından bilgisayarınızdan da BİP uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.