Türkiye’de Cep Telefonu İle Konuşma Süreleri Ne Kadar?

/ 2 Aralık 2017 / 2.193 / yorumsuz
Türkiye’de Cep Telefonu İle Konuşma Süreleri Ne Kadar?

Türkiye’de Cep Telefonu İle Konuşma Süreleri Ne Kadar?

Türkiye’de yaşayan nüfusun büyük oranının genç olması telekomünikasyon şirketlerinin iştahını kabartırken açıklanan rakamlar da bu iştahın kaynağını gözler önüne seriyor. Akıllı cep telefonu kullanıcı sayısı rekor şekilde katlanarak artmayı sürdürürken anlık mesajlaşma uygulamaları sayesinde cep telefonu konuşma sürelerinin düştüğü önyargısı bulunsa da açıklanan rakamlar bunun tam tersi durumlar yaşandığını ortaya koyuyor. Türkiye’de ortalama konuşma süreleri artmaya devam ediyor.

Cep Telefonu İle Konuşma Süreleri Rekor Kırıyor

Ne yazık ki pek çok alanda Avrupa’nın gerisinde kalan Türkiye cep telefonu ile konuşma süresi konusunda ise deyim yerindeyse Avrupa ülkelerine fark atıyor. Türkiye’de teknoloji bağımlılığı içerisinden çıkılmaz bir hal almaya başlarken mobil kullanım süresinde Türkiye’nin 441 dakikalık olan rekoru oldukça dikkat çekiyor. Türkiye’ye en yakın ülke ise 295 dakikalık kullanım miktarı bulunan Makedonya oldu. Türkiye’de yapılan toplam konuşma verileri dikkate alındığında sabit telefon hatları üzerinden yapılan konuşmalarda düşüşün devam ettiği dikkat çekti.

Cep Telefonu İle Konuşmayı Tercih Ediyoruz

Yapılan toplam konuşma trafiği dikkate alındığında ise sabit hat kullanım oranlarının oldukça düştüğü görüldü. 2017 yılının ikinci çeyreğinde cep telefonları üzerinden yapılan mobil trafik miktarı 63,84 milyar dakika olarak ölçülürken sabit hatlardan yapılan görüşme miktarı ise 1,91 milyar dakika olarak açıklandı. Cep telefonlarının kullanım oranlarının bu kadar yaygınlaşmasının en büyük nedeni olarak ise sosyal medya uygulamaları gösterildi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.