Türkiye’de En Çok Satış Yapan Akıllı Telefon Markaları

/ 8 Ekim 2018 / 1.872 / yorumsuz
Türkiye’de En Çok Satış Yapan Akıllı Telefon Markaları

Türkiye’de En Çok Satış Yapan Akıllı Telefon Markaları

 

Akıllı telefon pazarı dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de sıkı bir rekabetin var olduğu bir alan olarak görülüyor. Pek çok dünya markası, geliştirdikleri yeni modelleriyle adeta kozlarını paylaşıyor. Peki, rekabetin son sürat devam ettiği ülkemiz akıllı telefon sektöründe liderlik hangi markaya ait?

 

Türkiye’de En Popüler Akıllı Telefon Markaları

 

GFK tarafından paylaşılan raporu göre Huawei, temmuz ayı içerisinde en çok akıllı telefon satışı gerçekleştiren firma oldu. Bu başarının yakalanmasındaki yegane pay ise Huawei P20 ve P20 Pro modellerine ait. Üç arka kameralı sistemi ile sektöre yenilik getiren P20 Pro, ayrıca yapay zeka sistemi neticesinde çok daha akıllı olacak şekilde çalışıyor.

2018 Temmuz itibariyle Türkiye’de akıllı telefonları en çok tercih edilen ikinci marka konumuna ulaşan Huawei, böylelikle yerli pazardaki rakiplerini sollamayı başardı. Ülkemizdeki pazar payı yüzde 17,9 oranına ulaşan başarılı firmanın geçen yılki aynı dönemde yüzde 3,8 pazar payına sahip olduğu biliniyor. Geçen yıl ile karşılaştırıldığında firmanın büyük bir atak gerçekleştirdiği söylenebilir.

 

5.5 İnç Modellere Yoğun İlgi Var

 

GFK, yayınladığı yeni raporda ayrıca Türkiye’deki kullanıcıların 5.5 inç büyüklüğündeki akıllı telefonlara büyük oranda ilgi gösterdiklerini gözler önüne seriyor. Bu büyüklüğe ilginin arttığını kaydeden rapor, 2018 yılı temmuz ayı içerisinde 5.5 inç telefon satın alma oranının yüzde 66,7’ye çıktığını ortaya koyuyor. Ayrıca ülkemizdeki en büyük akıllı telefon pazar payı Samsung’a ait.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.