Türkiyede Fiber İnternet Yaygınlaşıyor

/ 24 Kasım 2017 / 1.270 / yorumsuz
Türkiyede Fiber İnternet Yaygınlaşıyor

Fiber İnternet 3 Milyon Aboneye Ulaştı

Yüksek yatırım maliyeti nedeni ile ilk duyurulduğunda yaygınlaştırılıp yaygınlaştırılamayacağı konusunda yoğun tartışmalara neden olan Fiber İnternet bağlantısı için Turkcell SuperOnline fiber internet konusunda büyük bir başarıya imza attı. Şirket tarafından yapılan açıklama ile süper fiber internet bağlantısının an itibari ile 3 milyon haneye ulaştırıldığı müjdesi verildi. Dijital yenilikleri sürekli olarak takip eden ve Türkiye’ye taşınması konusunda büyük çaba sarf eden Turkcell Superonline ortaklığı ile büyük bir başarıya imza attı.

5,2 Milyar Liralık Yatırım Yapıldı

Turkcell tarafından yapılan açıklama ile şirketin şu ana kadar fiber internet alanında toplam 5,2 milyar liraya ulaşan bir yatırımı gerçekleştirdiği beklenirken mevcut sistemin daha da iyi hale getirilmesi amacı ile çalışmaların sürdüğü de belirtildi. Şu ana kadar Turkcell tarafından verilen destek ile SuperOnline fiber internet bağlantısı alan hane sayısı 3 milyon olarak açıklanırken örülen fiber internet ağı ise 40 bin kilometre olarak belirtildi. Türkiye’nin pek çok bölgesinde çalışmalarını sürdüren Turkcell tüm hanelerin hızlı internet bağlantısı almalarını sağlamak için projelerine devam ederken pek çok bölgede de fiber ağ sistemi kurulmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor.

Turkcell Sektör Lideri Olarak Yoluna Devam Ediyor

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan firma olarak son 2 yıllık dönemde sektörün lideri olma başarısını gösterdiklerini dile getirdi. Bu alandaki yatırımlarına devam edeceklerini belirten Erkan alt yapı çalışmalarına da devam edeceklerini belirterek yatırımların devam edeceği müjdesini verdi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.