Türkiye’de Günlük İnternet Kullanım Süresi Ne Kadar?

/ 13 Kasım 2017 / 2.280 / yorumsuz
Türkiye’de Günlük İnternet Kullanım Süresi Ne Kadar?

Günlük Kaç Saatinizi İnternette Harcıyorsunuz?

Araştırma şirketleri tarafından sürekli olarak araştırılan günlük internet kullanımı alışkanlıkları sonucunda dikkat çekici veriler elde edilmeye devam ediliyor. Yapılan araştırma sonuçlarına göre 7,6 milyar insan interaktif iletişim ağı sayesinde internet üzerinden yaşanan gelişmelere anlık olarak erişimde bulunuyor.

Türkiye’de Günlük İnternet Kullanım Süresi Ne Kadar?

Türkiye’de genç nüfus oranının oldukça yüksek olması internet kullanımı konusunda da bu alanda hizmet veren şirketlerin iştahını kabartıyor. Türkiye’de internet kullanan kişilerin sayıları büyük bir hızla artmaya devam ederken kullanıcılar günlük ortalama 6 saat 46 dakikalarını internette geçiriyorlar. Artan bu oran internet üzerinden hizmet veren internet ve mobil platformların değerini arttırırken pazarlama ve satış konusunda da şirketlerin bu alana kaymalarını sağlıyor.

Hedef Kitleye Ulaşmanın En Kolay Yolu

Şu anda Türkiye’de 48 milyon internet kullanıcısı bulunurken bu sayının sürekli olarak artması şirketlerin pazarlama stratejilerini değiştirmelerine neden oluyor. Türkiye’de ortalama televizyon izleme süresi 2 saat 14 dakika olarak açıklanırken internetin nerede ise bunu 3’e katlamış olması artık televizyon reklamlarından internet reklamlarına geçişi şirketler için zorunlu hale getirmiş durumda. Özellikle de hedef kitlesi gençler olan şirketler artık pazarlama stratejilerini internet üzerinden yapmayı tercih ederken stratejilerini başarılı bir şekilde hayata geçirmeyi başaran şirketler kısa sürede büyük bir güç kazanmayı başaracak gibi görünüyor. İnternet şirketlere kısa sürede büyük kazançlar sağlama fırsatı sunmayı sürdürüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.