Türkiye’de Ortalama İnternet Hızı Kaç

/ 21 Ekim 2018 / 939 / yorumsuz
Türkiye’de Ortalama İnternet Hızı Kaç

Türkiye’de Ortalama İnternet Hızı Kaç

Ülkemizde internet kullanımı oldukça yaygınlaşmış olup, 7’den 70’e herkes gerek akıllı telefonlar ile gerek tabletler ile gerekse bilgisayarlar üzerinden internet kullanımı gerçekleştirmektedir. Özellikle ülkemizde birçok devlet daireleri ve fabrikalar da internet üzerinden tüm işlemlerini gerçekleştirmektedir. Peki, ülkemizde internet bu kadar yaygınlaşmış ve yaygınlaşmaya devam ederken, Türkiye’de internet hızı ne durum da merak ediyor musunuz? Biz merak edenler için ülkemizde internet hızını araştırdık.

Uzmanların yaptıkları araştırmaya göre birçok ülkelerin internet hızları ölçülmüş olup, buna göre ise birçok ülke sınıfta kalırken belli bir sıralama yapılmıştır. Buna göre ise Türkiye’de listede yerini alırken kaçıncı sırada olduğu merak konusu oldu. Türkiye’de internet hızı kaçıncı sırada ve ne kadar hızlı merak edilirken diğer ülkeler de listede yerini alırken şaşkınlık ortaya da çıkmadı denilemez.

Ülkelere Göre İnternet Hızları

Uzmanlar genel olarak internet hızlarını ülkelere sınıflandırmış olup, ülkemizde bu sıralamalar arasında yerini alırken, ne kadar hıza sahip olduğu ve kaçıncı sıra da yer aldığı merak edilmektedir. Ülkemizde internet şuan da tüm ev ve iş yerlerinde mecburi bir kullanım seçeneği olup, Türkiye’de internet hızı tabi ki bizim istediğimiz siteye daha fazla hızlı girişimizi etkilemektedir. Bizlerde bunun için ülkemizin listede kaçıncı sırada yer aldığını sizler ile paylaşmak isteriz. Türkiye Ortalama Hızı: 4.90 ile tüm dünya genelinde 91. sırada yer alıyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.