Türkiye’den Almaya’ya arabayla kaç saatte gidilir? Ne kadar yakar?

/ 10 Mart 2020 / 213 / yorumsuz
Türkiye’den Almaya’ya arabayla kaç saatte gidilir? Ne kadar yakar?

Bugün sizlere Ülkemizden Almaya’ya araba ile ne kadar ve kaç saatte gidebileceğinizi açıklayacağız. Benzin konusuna da değineceğimizi belirtelim.

Türkiye’de en çok Almanya’ya giden olduğunu biliyoruz. Bu bakımdan gurbetçi vatandaşlarımızın yıl içerisinde 1-2 defa gelip gittiğini görüyoruz. Bu yolculukların daha çok uçakla yapıldığını görüyoruz. Peki Türkiye ve Almanya arası kaç km ve kaç saatte gidiliyor. Bunlardan bahsedeceğiz.

Türkiye-Almanya Arası Arabayla Kaç Saat Sürer?

Türkiye ve Almanya ortalama 3 bin Km olarak biliniyor. Arabanız ile ortalama 120 km hız ile gittiğinizde 25 saat sürecektir. Bu aslında en iyi ihtimal diyebiliriz. Bunun sebebi ise yolda dinlenebileceğinizi veya mola vereceğinizi unutmayalım. Bu bakımdan biz bunu 30 saat olarak belirtelim. 1 gün 6 saatte dinlenerek ve yemek yeme dahil gidebilirsiniz.

Türkiye-Almanya Arası Ne Kadar Benzin Yakar?

Arabanız dizel ise eğer 170 litre kadar mazot harcayacaksınız. Eğer aracınız benzin ise 250 litre kadar benzin yakacağını belirtelim. Bu bakımdan 1400-2000 TL arası bir ücret ödeyeceksiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.