Twitter 13 yaş kapatılan hesap açma

/ 29 Mayıs 2019 / 1.118 / yorumsuz
Twitter 13 yaş kapatılan hesap açma

Son zamanlarda Twitter hesapları için birçok kurallar getirildi. Gündemi rahatsız eden bir sorun ise Twitter’ın 13 yaş problemi oluyor.

BTK, bazı durumların çocuklar için zararlı olduğunu düşünerek bazı gelişmeler sağlamıştır. BTK’nin düzenlemesi ise Google, Twitter ve Instagram hatta Snapchat gibi birçok platformda 13 yaşından büyük ve Linkedin için 16 yaş ve Youtube gibi platformlarda ise 18 yaş sınırını belirlediğini duyurmuştu.

Ülkemizde aktif olarak faaliyet gösterecek bu tarz sitelerin bu şekilde olan düzenlemeleri ve kuralları kabul etmeleri gerekiyor. Kabul eden platformlar ise bu şekilde olan hesapları ülkemizde askıya alarak kapatıyor. Twitter‘da bu durum içerisinde yer aldığı için 13 yaş altında yer alan kullanıcılara engel getirerek hesapları askıya almaya devam ediyor.

Twitter 13 yaş kapatılan hesap nasıl açılır?

Eğer sizlerde 13 yaşını doldurmuş ve yanlış bir sonuçtan dolayı hesabınız kapatılmışsa eğer, gerekli bilgileri sunmanız halinde 2 gün içerisinde hesaplarınızı açabilirsiniz.

Bu adresten yapacağınız form gönderme işlemi ile beraber hesap açma işlemine başlayabilirsiniz.

Bu vermiş olduğumuz sayfa üzerinden kimlik bilgilerinizi ve hesabı açtığınız da 13 yaşını doldurmuş olduğunu bildirmeniz de fayda olacak. ”Ebeveynim veya diğer bir yetişkin temsilcim hesabımı işletti” seçeneğini mutlaka işaretleyin. Diğer seçenekleri seçmeniz hesabınızı tamamen kaybetmenize yol açabilir.

Bu adımlardan sonra kısa bir süre içerisinde Twitter sizlerin hesaplarını açacak ve bir özür metni size gönderecektir. Sizlerinde soruları varsa eğer, yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.