Twitter Da Mesaj Okundu Bilgisini Kapatma Nasıl Yapılır?

/ 15 Mart 2018 / 1.314 / yorumsuz
Twitter Da Mesaj Okundu Bilgisini Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter Da Mesaj Okundu Bilgisini Kapatma Nasıl Yapılır?

Getirilen yeni özellik ile beraber “canım görmemişim mesajını, görsem hemen cevap yazmaz mıydım?” yalanı da tarihe karışmıştı. Sosyal medya platformları her geçen gün yeni özellikleri hayata sokarken getirilen bazı özellikler ise ne yazık ki kullanıcıların canını oldukça sıkıyor. İnstagram son görülme özelliğinin ardından Twitter platformuna getirilen mesaj okundu özelliği kullanıcılara büyük bir darbe vurmuş durumda. Peki, Twitter da mesaj okundu bilgisini kapatma nasıl yapılır?

Twitter Mesaj Okundu Bilgisi Kapatma

İstediğiniz mesajlara geri dönme hakkınızı kullanmak için mesaj okundu bilgisini kapatmak isterseniz uygulama buna izin vermektedir. Bunun için;

  • İlk olarak Twitter kullanıcı adı ve Twitter şifresi bilgilerinizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.
  • Bu özelliği kapatmak istediğiniz hesaba giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesini açın.
  • Gizlilik ve Güvenlik sekmesini tıklayarak ekranı yenileyin.
  • Yeni gelen ekranda yer alan Direkt Mesajlar menüsü altında yer alan Okundu Bildirimlerini Gönder/Al satırının karşısında yer alan mavi onay işaretini üzerine bir kere dokunarak kaldırın.
  • Bu tuşa basarak artık size mesaj gönderen kişilerin bu mesajı ne zaman okuduğunuza dair bilgi almalarının önüne geçmiş olursunuz. Ancak sizde bundan sonra gönderdiğiniz mesajların karşı tarafça ne zaman okunduğu bilgisine erişim hakkınızı kaybederseniz.
  • Bu özelliği tekrar açmak yani Twitter Mesaj Okundu özelliğini tekrar aktif etmek isterseniz aynı işlem basamaklarını uygulayarak bu sefer Okundu Bildirimlerini Gönder/Al satırı karşısındaki mavi tık işaretini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler