Twitter geçmişi nasıl silinir?

/ 11 Ekim 2018 / 775 / yorumsuz
Twitter geçmişi nasıl silinir?

 

Twitter geçmişi nasıl silinir?

Twitter‘ın sizin için kötü olduğu yaygın kabul gören bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Sadece zihinsel rahatsızlık verici ve tatsız başlıklardaki sinapsla dolu bir sürü mesajla boğulmakla kalmaz, aynı zamanda ağ, ya kariyerinizi yada duygusal iyiliğinizi yok etmek için bekleyen bir performans mayın tarlasıdır.

Fakat, bazılarımız işimiz için Twitter kullanıyoruz. Genellikle dikkat çekici bir hashtag’i gördüğümüzde yorum furyasına katılıyoruz ve bazen eğlenceli bazense saçma vakit geçirebiliyoruz. Sonuç olarak tweet silme ihtiyacı duyabiliyoruz bunun için sizlere birkaç adım sunacağız.

 

1. Twitter SİLME HİZMETİ SEÇİN

Twitter geçmişinizi yönetmenize ve temizlemenize yardımcı olacak birçok hizmet var. Bazıları ücretsizdir ve bazılarında abonelik ücreti alınır. Belki de bu hizmetlerden en popüler olanı , hem Twitter geçmişinizi silip, hem de gelecekteki tweet‘leri silmek için bir zamanlayıcı ayarlamanızı sağlayan ücretsiz bir web aracı olan TweetDelete‘dir . Başka bir ücretsiz hizmet, aynı şeyi etkili bir şekilde yapan ancak zorlu reklamlarla dolu ve kullanımı biraz daha zor olan TwitWipe‘dır . (TweetDelete ayrıca oldukça açık bir gizlilik politikasına sahiptir , başka bir artı.)

 

2. TWEET’LERİNİZİ ARŞİVLEYİN

Twitter geçmişinizi silmek için bir hizmete başlamadan önce, tweet‘lerinizi arşivlemeyi düşünebilirsiniz. TweetDeleter veya TweetEraser gibi bir hizmet için ödeme yapmaya karar verirseniz, bu arşivi güvenli bir şekilde saklamak için yükleyebilirsiniz. Ayrıca, Twitter için ilk kez kaydolduğunuzda ve tweet atmayı düşündüğünüz tüm şeylerin kahvaltı ve hava durumu ve cihaza hashtag kullanımı olduğunu düşündüğünüz üç ayda bir geriye doğru kaydırma yapmak istediğinizde, sadece klasörde bekleyebilirsiniz.

Arşivinize erişmek için Twitter Ayarları‘na gidin, sol sütundaki “Twitter Verileriniz” sekmesine tıklayın ve “Twitter Arşivi” bölümüne ilerleyin. Buradan arşivinizin e-posta adresine gönderilmesini isteyebilirsiniz. Twitter hesabınızla ilişkili e-posta olması gerekmektedir.

Arşivinizi indirmenizi isteyen bir e-posta alacaksınız. Bir index.html dosyası bulacağınız bir klasör içeren bir .zip dosyasına ulaşır. Tüm Twitter geçmişinizde gezinmek için tarayıcı pencerenizde okunması kolay bir web sayfası açılacak tıklandığında, tüm tweetleriniz önünüze gelecek.

 

3. Twitter GEÇMİŞİNİZİ SİLİN

TweetDelete, ücretsiz servislerin en popüler ve kullanıcı dostu olduğu ve son zamanlarda kullandığım model olduğu için, bunu nasıl kullanacağımıza odaklanacağız. Kabul edilmesi gereken ilk engel, Twitter‘ın geliştiricilerin Twitter hesabınıza erişmesine izin veren ve onunla birlikte çalışmasına izin veren yazılım araç takımı olan uygulama programlama arabiriminin, açıklayamayacağım nedenlerden dolayı yalnızca 3,200 tweet‘e kadar kitlesel silinmesine izin vermesidir. TweetEraser gibi ücretli bir hizmet otomatik şekilde geçmişinizi toplu olarak silerken ücret ödemek istemiyorsanız biraz zaman ve çaba ile yapılabilir.

 

4. Tweetleriniz için  ZAMANLAYICI Ayarlayın

Sadece 3,200 katından daha azını tweetlediyseniz veya Twitter geçmişinizin mutsuz bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağladıysanız, otomatik bir silme planı uygulamanız gerekir. TweetDelete, son seçimlerinizle herhangi bir önceki takvimi geçersiz kılmanıza izin verdiği için bu, ya silme işleminin son döngüsünde yada gelecekte herhangi bir zamanda yapılabilir. Servis bir hafta, iki hafta, bir ay, iki ay, üç ay, altı ay veya bir yıl arasında seçim yapmanıza izin verir.

Ben şahsen üç ay seçtim, ama ne kadar sıklıkla pişmanlık duyacağınız veya tiksindirici bir trolün yorumuna maruz kalacağınız belli değildir. Otomatik silme planını hızlandırmak veya genişletmek istiyorsanız her zaman TweetDelete‘ye geri dönebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular