Twitter konum bilgileri açma – kapatma

/ 25 Şubat 2019 / 492 / yorumsuz
Twitter konum bilgileri açma – kapatma

Eğer siz de konum bilgisinin nasıl açılacağını ya da kapatılacağını merak ediyorsanız bu işlemden bahsedeceğiz. Twitter sosyal ağ platformları arasında popüler yapıya sahiptir. Siz de bu popüler uygulama kullanıcıysanız ve uygulamanızın olduğu hesaba konum eklemesi yapmak istiyorsanız aşağıda olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Twitter Konum Ayarları Açma İşlemi

  • Twitter üzerinden bu ayarı etkinleştirmek istiyorsanız ilk olarak profilinize geçiş yapın.
  • Ardından ayarlar ve gizlilik bölümüne tıklayın.
  • Sonra gizlilik ve güvenlik bölümüne tıklayın.
  • Eğer yukarıda verilen adımları takip ederek konumunuzu açamadıysanız kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek bu adres üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Twitter tarafından konum açma işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman konum bilginiz GPS bilgileri ile sağlanmakta ve Twitter tarafından bu konum kullanılmaktadır.

Konum açma işlemini yaptıktan sonra şu durumu da bilmenizi isteriz ki şehir, mahalle, bulunduğunuz alan bilgileri konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sizin için bir süre sonra tehlike oluşturabilir. Eğer konumunuzu açtınız ve bir süre sonra kapatmak istiyorsanız bu işlemden de bahsetmiş olalım.

Konum Bilgilerini Kapatma

Konum bilgilerinizin açık olmasını istemiyorsanız bu işlemi gerçekleştirmek için üst kısımda adım adım anlattığımız bölüme tekrar giriş yapın. Gizlilik ve güvenlik kısmında olan tik işaretini kaldırmanız yeterli olacaktır. Ardından konum bilgilerini sil kısmını kullanarak konum bilgileriniz silinmiş olacaktır. Bu işlemler ardından da açık olan konumunuzu bu şekilde kapatmış olacaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.