Twitter Takipçi Sayısında Düşüş!

/ 29 Kasım 2018 / 387 / yorumsuz
Twitter Takipçi Sayısında Düşüş!

Twitter Takipçi Sayısında Düşüş

 

Dünyanın en sık kullanılan sosyal medya araçlarından Twitter, şimdilerde farklı bir haber ile anılıyor. Mikro blog platformu olarak da nitelendirilen Twitter, epey geniş çaplı bir hesap temizliğine imza attı. Yürütülen çalışmalarda sahte hesapları platform üzerinden kaldırmak amaçlandı. Gelen bilgilere bakacak olursak yönetimin bu konuda başarıya imza attığı söylenebilir.

Takipçi Sayınız Aniden Düşmüş Olabilir

 

 

Yapılan sahte hesap temizliği, gerçek kullanıcılar tarafından fark edilebiliyor. Buna göre hesabında sahte takipçi bulunan kullanıcılar, takipçilerin sayısında düşüş gözlemliyorlar. Nitekim doğrudan yürütülen sahte hesap temizliği işlemini gözler önüne seren bu durum, başarı sağlandığını da bir bakıma kanıtlıyor. Twitter’ın çok daha temiz ve gerçek üyelerden oluşan bir yer haline getirilmesini sağlayan çalışmalar, ayrıca sahte hesaplardan dolayı oluşan olumsuzlukları da yok ediyor.

Yeni güncelleme sonrasında tespit edilen fake hesapların silindiği belirtiliyor. Bunun yanında tüm sahte hesapların platform üzerinden kaldırılması söz konusu değil. Her ne kadar geniş çaplı bir çalışma yürütülmüş olsa da Twitter üzerinde sahte hesaba rastlamak ne yazık ki mümkün.

Bilgilerinizi Kimseyle Paylaşmayın

 

Sosyal medya platformlarının büyümesi ve milyonlarca kişi tarafından kullanılması, kötü amaçlı kullanıcıları harekete geçirmiş durumda. Özellikle banka bilgileri ve kişisel bilgiler gibi detayların dikkatli bir şekilde saklanması gerekiyor. Bunun için sosyal medya profillerinizin şifrelerini zor olacak şekilde belirlemeniz ve belirli aralıklarla değiştirmeniz tavsiye ediliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.