Twitterda 140 karakter Devri Kapandı!

/ 9 Kasım 2017 / 592 / yorumsuz
Twitterda 140 karakter Devri Kapandı!

Twitter’daki 140 Karakter Sınırı Resmi Olarak Kalktı

Twitter kullanıcıları tarafından sıkça eleştirilen 140 karakter sınırı, yerini 280 karaktere bıraktı. 280 karakter uygulaması Eylül ayından bu yana test ediliyordu ve artık kullanıma sunuldu.

“Twitter’ın Öz Olma Özeliği Korundu”

Twitter’dan gelen resmi açıklamada 280 karakter uygulamasının, test aşaması ardından her kullanıcıya sunulduğu ve test sonuçlarının memnun edici olduğu belirtiliyor. Gelen açıklama şu şekilde;

“Eylül ayında dünyadaki herkesin tek bir Tweet’le kendini daha kolay anlatabilmesi için 140 karakter limitini artıran bir test uygulamaya başlamıştık. Amacımız, Twitter’ı Twitter yapan hız ve özlüğü koruduğumuzdan emin olarak bu değişikliği mümkün kılmaktı. Tüm verilerin ışığında bu hedefimize ulaştığımızı ve bu değişimi düşüncelerin bir Tweet’e sığdırılmaya çalışıldığı tüm dillerde başlatacağımızı bildirmekten dolayı çok heyecanlıyız.

Testin ilk günlerinde, yeni ve alışılmamış bir uygulama olduğu için birçok insan 280 karakter limitini doldurarak Tweet attı ama kısa bir süre sonra bu değişim olgunlaştı. İnsanların 140 karakterden daha fazlasını kullanmaları gerektiğinde daha kolay ve daha sık Tweet attıklarını gördük. Ama asıl önemlisi, insanlar çoğunlukla 140’tan az karakter kullanarak Tweet attılar ve Twitter’ın öz olma özelliği korunmuş oldu.”


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.