Twitter’da Gizlilik Ayarlarını Değiştirin

/ 10 Kasım 2017 / 1.005 / yorumsuz
Twitter’da Gizlilik Ayarlarını Değiştirin

Twitter Gizlilik Ayarlarını Değiştirmek

Gün geçtikçe kullanıcı sayısı artan, son dönemlerin en popüler sosyal ağı olan Twitter, gizlilik politikasını yakın zamanda güncelledi. Güncellenen politika ile kullanıcı verilerinin Twitter iş ortakları ile 30 günlük bir süre boyunca paylaşılması, kullanıcılar için sorun çıkartıyor. Bu durumu önlemek için yalnızca birkaç adımlık bir işlemi yapmak gerekiyor.

Güncellenen Twitter Gizlilik Politikası

 “Twitter’da yaptığımız geliştirmeleri yansıtması için Gizlilik Politikamızı güncelliyoruz. Güncellenen politikayı baştan sona okumanı öneririz. 18 Haziran 2017 tarihinde ve sonrasında hizmetlerimizi kullanırsan, bu düzenlemeleri kabul etmiş sayılırsın. Önemli güncellemelerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Şeffaflık ve kontrol: Bilgilerine daha şeffaf şekilde erişim sağlamak ve verilerinin Twitter tarafından nasıl kullanıldığına dair daha ayrıntılı kontroller sunmak amacıyla Twitter Verilerini genişleterek yeni Kişiselleştirme ve Veri ayarlarını kullanıma açtık. Bu gelişmiş ayarlarla birlikte Twitter web tarayıcısının ”Takip Etme (Do Not Track)” ayarına bağlı çalışmayacak ve artık bu ayarı desteklemeyeceğiz.
  • Web verisi: Hizmetlerimizi geliştirmek, ayrıca reklamlar dahil sana gösterdiğimiz içeriği kişiselleştirmek için yerleştirilmiş zaman akışları gibi Twitter içeriği ile entegre olan diğer web sitelerinin verilerini saklama ve kullanma şeklimizi güncelledik. Avrupa Birliği ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) Üyesi ülkelerdeki kullanıcıların web sayfası ziyaret verilerini tutmuyoruz. 
  • Veri paylaşımı: Kişisel olmayan, anonim olarak toplanmış ve cihaz seviyesindeki verileri nasıl paylaştığımızı güncelledik. Seçkin iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalara göre bu veriler senin iş ortağımıza onay vermen koşuluyla ismin, e-postan veya diğer kişisel bilgilerinle ilişkilendirilebilir. Verilerinin bu iş ortaklığı anlaşmaları kapsamında paylaşılıp paylaşılmayacağını Kişiselleştirme ve Veri ayarlarında kontrol edebilirsin.
  • Tüm cihazlarında kişiselleştirme: Deneyimini kişiselleştirmek için verileri nasıl kullandığımızı açıkladık. Ayrıca Kişiselleştirme ve Veri ayarlarında Twitter’a giriş yapmak için kullanmadığın cihazlara yönelik ek kontrol sağladık. 
  • Privacy Shield ve Digital Advertising Alliance: İsviçre-ABD Privacy Shield programına katılacağımızı ve Digital Advertising Alliance’ın Online Davranışsal Reklamcılık Özdenetim İlkeleri’ni benimsediğimizi duyurmak bize heyecan veriyor.”

Twitter Gizlilik Ayarlarını Değiştirmek

Kullanıcı verilerinin iş ortakları ile 30 günlük süre boyunca paylaşılabilmesini engellemek için yapılması gereken tek işlem, Gizlilik ve Güvenlik kısmında Kişiselleştirme ve Veri kısmına giderek Hepsini Devre Dışı Bırak seçeneğini aktifleştirmek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.