Twitter’da Hesap Onaylama Askıya Alındı!

/ 14 Kasım 2017 / 745 / yorumsuz
Twitter’da Hesap Onaylama Askıya Alındı!

Twitter’da Hesap Onaylama Askıya Alındı!

Ünlü isimlerin, Twitter profillerinin gerçekten onlara ait olduğunu göstermek adına “mavi tik” ile hesaplarını onaylatması gün geçtikçe yayıldı. Başta yalnızca doğrulama amacı ile yapılan hesap onaylama, artık önemi ve popülerliği temsil eder hale geldi. Twitter, bu duruma “dur” demek vaktinin geldiğini belirtti.

Tepki Çeken Onaylı Hesap

Geçtiğimiz aylarda ABD’nin Charlottesville kentinde meydana gelen ve gösterici bir kadının hayatına mal olan ırkçı mitingi organize eden kişi Jason Kessler’in Twitter hesabının onaylı hale gelmesi, Twitter kullanıcılarının dikkatini çekti ve büyük tepki aldı. Jason Kessler’in hesabının onaylanmasının iki gün sonrasında Twitter’ın kurucu CEO’su Jack Dorsey, hesap onaylama özelliğinin tekrar değerlendirilmek üzere askıya alındığını belirten açıklamada bulundu.

“Bu Karışıklığa Biz Sebep Olduk ve Çözeceğiz”

Twitter üzerinden yapılan açıklamada, onaylanmış profillerin amacından saptığını, meydana gelen karışıklığın çözüleceği belirtildi. Sistem üzerinde yapılacak olan değişiklikler hayata geçene kadar herhangi bir hesabın onaylanmayacağı duyuruldu. Mevcut durumda onaylanmış olan hesapların profilinde mavi tik bulunmaya devam edecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.