Uber uygulaması araba kiralama, elektrikli bisiklet ve toplu taşıma hizmetleri sunacak

/ 13 Nisan 2018 / 528 / yorumsuz
Uber uygulaması araba kiralama, elektrikli bisiklet ve toplu taşıma hizmetleri sunacak

Uber uygulaması yakında araba kiralama, elektrikli bisiklet ve toplu taşıma hizmetleri sunacak

Uber’in Bu uygulamasındaki yenilikler neler?

Uber, birincil uygulamasına e-bisiklet, araba kiralama ve toplu taşıma hizmetleri sunuyor.
Uber şirketi, bugün Washington DC’deki Uber Bisiklet hizmetini yayıyor.
Uber araç kiralama ise bu ayın sonunda San Francisco’da başlayacak.

Yakında sadece Uber uygulamasını kullanarak araba, elektrikli bisiklet ve toplu taşıma araçlarıyla rezervasyon yaptırabileceksiniz . Sürüş paylaşımlı şirketin CEO’su Dara Khosrowshahi, Uber’in geleceği hakkındaki vizyonunu bugün Washington DC’deki bir olayda ( The Verge aracılığıyla ) özetledi .

Uber’den Bisiklet Kirala

Uber, bu hafta başlarında, bisiklet paylaşım başlangıçlı Jump’i satın aldığını açıkladı. 100 milyon doları aşan  eanlaşma, Uber’in ABD ve İngiltere de dahil olmak üzere altı ülke genelinde 40 şehirden oluşan 12.000 e-bisiklete sahip olduğu anlamına geliyor.

Bugünden başlayarak, Washington’daki Uber kullanıcıları doğrudan uygulama üzerinden dockless Jump bisikletleri için rezervasyon yapabilecekler. Servis uygun şekilde Uber Bike olarak adlandırılacaktır.

Uber Araç Kiralama İşine Giriyor

Uber’in ikinci büyük büyümesi araba kiralama alanında olacak. Uber Rent adlı dublaj uygulaması, kısa bir süre sonra, araç paylaşımında bulunan Getaround ile yeni firmanın ortaklığı sayesinde kısa sürede otomobil kiralayabilecek. Uber Rent, bu ayın sonunda San Francisco’da tanıtılacak ve yıl boyunca daha geniş bir ABD açılışını gerçekleştirecek.

Uber Tolu Taşıma Hizmetleri

Son olarak, Uber doğrudan Uber uygulaması aracılığıyla toplu taşıma hizmetleri sunarak mümkün olduğu kadar çok ulaşım aracını kapsamaktadır. Şema henüz akılda kalıcı bir isme sahip görünmüyor (Uber Transit?), Ancak mobil bilet şirketi Masabi’yi içerdiğini biliyoruz.

Londra merkezli kıyafet, dünya çapında 30’un üzerinde taşımacılık operatörü için kağıtsız bilet sağlıyor. Bunlar arasında New York’un MTA’sı, Boston’un MBTA’sı, Las Vegas ‘RTC’si, Los Angeles’ Metrolink ve İngiltere’deki National Express Bus ve Thames Clippers

Uberin bu 3 yeni hizmeti , bir yıldan fazla bir süredir sayısız geniş kapsamlı tartışmalı bir şirket için ileriye doğru atılan büyük bir adımı olarak görülüyor .

Yeni özelliklerin ve Uber’in genel olarak daha tüketici dostu görünümünün #DeleteUber kalabalığını tekrar katlanmaya ikna etmek için yeterli olup olmayacağını görmek ilginç olacaktır.

Uber Uygulamasının yeni sunacağı bu hizmetler ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Uber Taksi Uygulaması kadar tartışmalı olacak mı? Lütfen yorumla bize bildirin


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.