Uçakta En İyi Koltuk Seçimi

/ 25 Kasım 2017 / 695 / yorumsuz
Uçakta En İyi Koltuk Seçimi

Uçakta En İyi Koltuk Seçimi

Dünya genelinde yaygınlaşan uçakla seyahat, ülke ve dünya çapında çok kısa sürede yolculuk yapma imkanı sunuyor. Uçakla seyahat etmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalar arasında koltuk seçimi de bulunuyor.

Boş Dolaplar İçin Arka Sıra

Uçak seyahatlerinde genel olarak valiz sıkıntısından dolayı herkes biniş esnasında yanına çanta alıyor. Bu da uçakta koltuk üzerinde bulunan dolapları boşken yakalama yarışını ortaya çıkarıyor. Genel olarak havayolu şirketleri ilk binişleri arka koltuklardan aldığı için, arka sıradan koltuk alarak boş dolap bulma şansını arttırmak mümkün oluyor. Fakat göz önünde bulundurulması gereken nokta şu ki; arka koltuklarda oturulması takdirinde uçaktan en son inme ihtimali de bulunuyor.

Rahat Koltuklar

Çoğu havayolu şirketi yolcuların konforunu düşünerek, koltukları geriye doğru yaslama gibi birkaç ayarları yapabilme özelliği getirdi. Fakat bu özellik tüm koltuklar için geçerli olmuyor. Acil çıkış kapılarının önünde bulunan koltuklarda bu özellik bulunmuyor.

Gürültüden Uzak Koltuk

Uçak personelinin toplanma alanı olan mutfaklar, gürültünün ve yemek kokularının kaynağı oluyor. Bundan dolayı uçakta koltuk seçimi yaparken mutfağa yakın olmayan kısımlardan tercih yapmak daha faydalı olacaktır.

Ayrıca uçakta motor sesinden uzak ve daha sessiz sakin bir yolculuk yapmak isteyen yolcular, uçağın ön kısmından koltuk tercihi yapabilir. Ayrıca belirtmek gerekir ki koridor tarafında oturan yolcular, cam kenarında oturan yolculara kıyasla daha az sese maruz kalıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.