Ücretsiz Olan WhatsApp’tan Facebook Bu Yöntemle Para Basacak!

/ 18 Ağustos 2018 / 1.062 / yorumsuz
Ücretsiz Olan WhatsApp’tan Facebook Bu Yöntemle Para Basacak!

Ücretsiz Olan WhatsApp’tan Facebook Bu Yöntemle Para Basacak!

Facebook tarafından yapılan satın alma ile bu platformun altına giren WhatsApp sürekli yapılan güncelleme ile kendisini yenilemeye devam ediyor. Bilindiği üzere WhatsApp ücretsiz uygulamalar arasında yer almasına rağmen sürekli olarak ücretli olacağı yönünde çıkan haberlerle gündeme geliyor. Ancak Facebook yönetiminin şu anda ortalıkta dolaşan söylentilerin aksine bu uygulamayı paralı yapmak gibi bir niyeti yok. 1 milyardan fazla insan tarafından kullanılan WhatsApp Facebook’a bu hali ile para kazandırmıyor.

WhatsApp Business Ücretli Olacak!

Şirket bu alanda hizmet veren çok sayıda anlık mesajlaşma uygulaması bulunduğu için normal kişilerin kullandığı versiyonu ücretli yapmaya yanaşmıyor. Çünkü WhatsApp ücretli olduğu anda kullanıcıların başka platformlarına yayılacağını biliyor. Ancak şirketler için geliştirilen WhatsApp Business uygulamasının ücretli olması için alt yapı çalışmalarına başlandığı gelen haberler arasında bulunuyor. Facebook ücretli konuşma servisi için düğmeye bastı.

İlk Doğrudan Hizmet Satışı Olacak

WhatsApp Business için getirilen ücretli konuşma servisi kullanıma açıldığı zaman aynı zamanda WhatsApp üzerinden gerçekleştirilen ilk doğrudan hizmet satışı olarak ta tarihe geçecek. Facebook tarafından hayata geçirilecek olan bu yeni özellik şirketin içerisinde bulunduğu büyük mali krizi aşmasına yardımcı olacak büyük bir kaynak olarak gösteriliyor. WhatsApp Business üzerinden devreye sokulan yeni plan başarılı olursa Facebook’ta ciddi anlamda parasal bir kazanç elde etmiş olacak.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.