Ücretsiz ve En İyi URL Kısaltma Servisleri

/ 19 Ekim 2018 / 2.348 / yorumsuz
Ücretsiz ve En İyi URL Kısaltma Servisleri

Ücretsiz ve En İyi URL Kısaltma Servisleri

 

İnternet teknolojisini yakıntan takip ediyorsanız ve sürekli olarak aktif bir şekilde internet üzerinden bir şeyler izliyor, takip ediyor veya bakıyorsanız bu gördüklerinizi en yakın arkadaşlarınızla paylaşma konusunda bazı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle de Twitter uygulaması üzerinden paylaşım yapacağınız zaman URL içeriğinde bulunan karakter sorunları veya karakter fazlalığı nedeniyle zor anlar yaşıyor olabilirsiniz. Bilindiği üzere Twitter üzerinden paylaşım yapmak için 140 karakter sınırını aşmamanız gerekiyor. Ancak URL çok uzun olunca paylaşım yapılamıyor ya da istediğiniz gibi olmuyor. Buna benzer birçok örnek verebiliriz bu gibi nedenlerden dolayı ücretsiz olarak URL kısaltma servisleri bu sorunları ortadan kaldırabiliyor.

Goo.gl URL Kısaltma Servisi

 

Google hizmetlerinden birisi de Goo.gl üzerinden URL kısaltma servisi vermesidir. Herhangi bir ücret ödemeden kullanılabiliyor. Oldukça sade ve kolay arayüze sahip olmasının yanı sıra kısaltmış olduğunuz linkin ne kadar, kaç kişi tarafından tıklandığının raporunu da vermektedir.

Tiny URL Kısaltma Servisi

 

Tinyurl.com olarak kolay bir şekilde URL kısaltma işlemi yapabilirsiniz. Arayüzü kolay gibi görülse de ilk defa kullanacak kişiler için biraz karışık gelebiliyor. Çok fazla tercih edilmemesinin nedenlerinden birisi de kendi ismini kısaltılan link içerisinde vermesinden kaynaklıdır. Kendi ismi mevcutta çok kısa değil ve URL kısaltma işlemi ile birlikte kısaltma olsa da yine de uzun olarak kalabiliyor. Diğer alternatiflere göre ikinci sırada diyebiliriz.

Bit.Ly URL Kısaltma Servisi

 

Goo.gl’de olduğu gibi kısalttığınız linklerin raporunu sizlere sunan bir servistir. Kolay ve sade bir arayüze sahip olmasının yanı sıra son zamanlarda kendisini sürekli olarak güncelleyen yapıya sahiptir.

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.