Ucuz iPhone Hangi Ülkede Satılıyor?

/ 14 Ocak 2018 / 874 / yorumsuz
Ucuz iPhone Hangi Ülkede Satılıyor?

Ucuz iPhone Hangi Ülkede Satılıyor?

Dünyanın en çok satılan akıllı cep telefonu modelleri arasında yer alan iPhone modelleri ne yazık ki ülkemizde alınan yüksek vergiler nedeni ile oldukça yüksek fiyatlara satılıyor. Durum böyle olunca da pek çok kişi çok daha ucuz fiyatlara nasıl iPhone alabilecekleri konusunda araştırmalarda bulunuyor. Peki, en ucuz iPhone hangi ülkede satılıyor, diğer ülkelerde iPhone satış fiyatları ne kadar?

En Ucuz iPhone Amerika’da Satılıyor

Şu anda geçerli olan iPhone satış fiyatları dikkate alındığında en ucuz iPhone satışının yapıldığı ülke Amerika olarak kayıtlara geçiyor. iPhone üretiminin üssü olan Amerika’da şu anda iPhone 6 modeli 1.722 liradan satılıyor. Tüm dünyada uygulanan satış fiyatları dikkate alındığında Amerika liderliği elinde bulunduruyor.

Uzak Doğu Ülkeleri De Avantajlı Fiyatlara Ev Sahipliği Yapıyor

Amerika’dan iPhone alma fırsatınız bulunmuyorsa ve başka ülkeleri değerlendirmek istiyorsanız bu durumda mutlaka uzak doğu ülkelerini değerlendirmeniz gerekiyor. Teknolojinin beşiği olarak kabul edilen ve üst düzey teknolojik gelişmelere ev sahipliği yapan Hong Kong iPhone 6 modelini 1.739 liradan satışa sunuyor. Bir diğer uzak doğu ülkesi olan Japonya’da satış fiyatı 1.837 lira olarak uygulanıyor. Güney Afrika’da bu fiyat 1.897 liraya yükselirken Singapur’da da  1.903 liralık bir fatura ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Türkiye’de 2 bin 345 liralık fatura ile satılan iPhone 6 modelinde bu kadar fiyat farkı olmasının en büyük nedeni ise uygulanan yüksek vergiler olarak gösteriliyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular