UDF dosyaları nasıl açılır ?

/ 10 Eylül 2019 / 2.164 / yorumsuz
UDF dosyaları nasıl açılır ?

Bugün ki konumuz .udf dosya açma programı yada udf uzantılı dosya nasıl açılır? Bu konulardan bahsedeceğim.

Öncelikle .udf dosyası nedir ? bundan bahsedeceğim sonrasında ise .udf dosyası nasıl açılır ? sizleri bilgilendireceğim. .UDF dosyası nedir başlayalım.

Adalet Bakanlığı veri tabanının kayıt altına alındığı bir doya türüdür. Takip yazılımı dalları olarak udf dosya biçimi bu özelliği sayesinde kayıt edilmektedir. UYAP ( Ulusal  Yargı Ağı Projesi ) tarafından bu dosya biçimi geliştirilmiş bir yazılım türüdür. Bu yazılım dosyaları .udf dosya formatın da kayıt etmektedir. Bu tür dosya dallarını açabilmek için bazı yazılım uygulamalarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Peki biz bu .udf dosyasını nasıl açabiliriz ? Şimdide biraz bundan bahsedelim.  .udf uzantılı dosyayı açmak için   “http://www.uyap.gov.tr/destek/uyap.zip” adresi üzerinden .zip uzantılı dosyada yazılımı kullanmanız lazım. .udf uzantılı dosya açma programı olarak kullanacağınız bu yazılımla dosya uzantısı açarak kullanabilirsiniz.  UKI_V4.1.2.exe programı bilgisayarınıza yükleyin ve sonrasında kullanabilirsiniz. Bu program sayesinde dosyalar açılır ve sizlerde kullanabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.