USB Hata Ayıklama Nedir? Ne işe yarar?

/ 12 Mayıs 2019 / 613 / yorumsuz
USB Hata Ayıklama Nedir? Ne işe yarar?

Defalarca Android kullanıcılarının şahit olduğu USB hata ayıklama nedir? Bugün sizlere bu konu hakkında açıklamalar yapacağız.

Android‘in çok yaygın bir şekilde kullanılmasıyla beraber gelişen işletim sisteminde programcılar için bazı özellikler mevcut. Bunlar ise geliştirici seçenekleri menüsünde yer alıyor. Sizlerin isminden tahmin edebileceğiniz gibi USB hata ayıklama modu hakkında bazı bilgileri aktaralım.

USB Hata Ayıklama Nedir?

USB hata ayıklama nedir ne işe yarar? Android SDK’nın telefonlarda iletişim kurması için bilgisayar ve uygulama geliştirmek için SDK bir araç seti olarak bilinir. SDK bunla beraber geliştiricilere birçok işlevi yeniden yazmaya gerek duymadan kullanma imkanı sunar. Buna en büyük örnek ise Android yazdırma konusunda işlev bulundurur ve geliştiriciler yeniden icat etmek zorunda kalmaz.

USB hata ayıklama aktif edilmesi, bilgisayarlar ile cihazın doğru bir şekilde iletişim kurması sağlanır. Ayrıca cihazın rootlu olması daha farklı işlemlerin önünü açmaya yarar.

USB Hata Ayıklama Nasıl Açılır?

USB Hata ayıklama modunu açmak için geliştirici seçeneklerini görmeniz lazım. Bunun için ise Ayarlar, Telefon hakkında kısmına gelin ve yapı numarası yazısına bir kaç defa dokunun. Artık sizde bir geliştiricisiniz yazısı gelince bir önceki menüye dönün. Yani Ayarlar Telefon hakkında kısmında alt kısımda Geliştirici seçenekleri çıkacak. Burada USB hata ayıklama seçeneğini aktif edebilirsiniz.

USB hata ayıklama modunu açtıktan sonra dilerseniz daha sonra aynı şekilde menüden kapatabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.