Uydu Fotoğraflarını Ücretsiz İndirebileceğiniz 3 Site Önerisi!

/ 6 Ağustos 2018 / 1.616 / yorumsuz
Uydu Fotoğraflarını Ücretsiz İndirebileceğiniz 3 Site Önerisi!

Uydu Fotoğraflarını Ücretsiz İndirebileceğiniz 3 Site Önerisi!

Yeryüzünün tüm muhteşemliğini tek bir karede görmenizi sağlayan uydu fotoğrafları her geçen gün popülaritesini arttırıyor. Uydu görüntüleri muhteşem bir görsel şov sunarken bu resimleri görmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok alternatif kanal bulunuyor. Peki, uydu fotoğrafları nasıl görüntülenir, bilgisayara indirilir mi? İşte size 3 site önerimiz…

Earth Explorer

Bizim size ilk önerimiz hiç tartışmasız Earth Explorer olacaktır. ABD Jeoloji Araştırma Kurumu (USGS) çatısı altında hizmet veren Earth Explorer, Amerika’ya özel haritalar sunuyor. Ancak haritaların son derece detaylı bir şekilde hazırlanması ve bilgilendirici olması siteyi rakiplerinin önüne geçirmeyi başarıyor. Özellikle de NASA ve Landsat programı gibi kaynaklardan bilgi toplayan site aynı zamanda güvenilir bilgiler paylaşıyor.

 Earth Explorer Sitesine Git

Copernicus

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Avrupa Komisyonu (EC) tarafından ortak bir program olarak ortaya çıkarılan dünyanın en büyük gözlem programı ses getirmeye devam ediyor. İşte Copernicus bu ortak projenin bir ürünü. Çünkü geliştirilen program kapsamında Sentinel uydularından gelen görüntüler Copernicus sitesine de yükleniyor ve sitenin ziyareti hem de siteden içerik indirilmesi kesinlikle ücretsiz olarak sağlanıyor.

 

Copernicus Sitesine git

NASA Worldview

Diğer uygulamalara göre çok daha güçlü bir altyapıya sahip olan NASA Worldview nerede ise uzayı canlı yayınla izlemenize yol açacak kadar mükemmel bir site. Yine sitede yer alan işlevler kullanılarak belirlemiş olduğunuz zaman aralığına ait olan haritayı da indirebiliyorsunuz.

 

NASA Worldview Sitesine git


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular