Uygulama Yanıt Vermiyor Android

/ 14 Ağustos 2018 / 6.819 / 1 Yorum
Uygulama Yanıt Vermiyor Android

Uygulama Yanıt Vermiyor Android

Android işletim sisteminde en sık yaşanan arızalardan biride yüklü olan uygulamanın açılmaması ya da kullanım esnasında sık sık kilitlenmesi sorunudur. Android uygulama yanıt vermiyor sorunu olarak ta anılan bu sorunun çözümü için uygulanabilecek farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Android uygulama yanıt vermiyor sorunu çözümü için aşağıdaki adımları deneyiniz;

Adım 1- Yeniden Başlatın Ya Da Uygulamayı Güncelleyin

Bu sorunu yaşıyorsanız ilk olarak cihazınızı yeniden başlatarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz. Sorun çözülmezse Android için yayımlanan bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebilir yine sorun yaratan uygulamanın güncelleme kontrolünü yapabilirsiniz.

Adım 2- Uygulama Sorunlarını Kontrol Edin

Yaşanan sorunun altında daha büyük bir uygulama sorunu olup olmadığın kontrol etmeniz gerekir. Bunun için ilk olarak uygulamayı zorla durdurun. Bunun için Uygulamalar ve Bildirimler / Tüm Uygulamaları Göster / Uygulamalar Bilgileri / Durmaya Zorla adımlarını takip edin.

İlk olarak uygulama önbelleğini temizleyin. Ardından uygulama verilerini de temizleyin. Sorun çözülmezse ve hata mesajı almaya devam ederseniz bu durumda uygulamanın geliştiricisi ile iletişime geçmeye çalışın. Sorunu kendiniz çözmek istiyorsanız son bir deneme olarak size sorun çıkaran uygulamayı kaldırın ve baştan yükleyin. Ancak bunu yaparken uygulamada kayıtlı olan tüm verilerin silineceğini unutmayın. Önemli bilgiler varsa bunları kaydetmeye ya da yedeklemeye çalışın. Ancak bazen otomatik olarak yüklü gelen uygulamalar kişi tarafından silinemeyebilir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Uygulama Yanıt Vermiyor Android (1 Yorum)